LG wprowadza webOS dla Smart TV [CES 2014]

dodano: 2014-01-09 18:21 | aktualizacja: 2014-01-09 22:54
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG

lg ces Na targach CES 2014 firma LG Electronics zaprezentowała najnowszy system operacyjny do telewizorów Smart TV. System webOS, w marcu ubiegłego roku kupiony od firmy Hewlett-Packard, obecnie zyskał nowe oblicze i został wprowadzony jako nowa platforma telewizorów LG Smart TV. Na podstawie wieloletnich doświadczeń zebranych przez zespół webOS, nowy system operacyjny został wyposażony w intuicyjny interfejs użytkownika, który można obsługiwać w łatwy i zadziwiająco nieskomplikowany sposób. Ponadto, nowa platforma umożliwia programistom niezwykle łatwe tworzenie aplikacji oraz zwiększa kompatybilność telewizorów LG Smart TV z innymi urządzeniami.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Cieszy nas, iż na targach CES 2014 możemy ogłosić wprowadzenie systemu operacyjnego webOS zoptymalizowanego dla telewizorów LG Smart TV - powiedział In-kyu Lee, wiceprezes oraz szef oddziału TV w dziale Home Entertainment firmy LG. - Funkcjonalność systemu webOS polega na tym, iż zapewnia tak dużą swobodę, a jednocześnie daje się tak łatwo obsługiwać. Jesteśmy przekonani, że nawigowanie, poznawanie oraz przełączanie między różnymi rodzajami treści w systemie webOS będzie przyjemnym i niefrustrującym doświadczeniem.
 
Łatwy do podłączenia, łatwy w użyciu
Platforma webOS, która w roku 2014 zostanie zaimplementowana w ponad 70 procentach telewizorów LG Smart TV, pozwala na znacznie prostsze korzystanie z funkcji Smart TV. Łatwość użycia sprawia, że wyszukiwanie oraz wyświetlanie treści, podłączanie do innych urządzeń, a nawet pierwsze konfigurowanie przebiegają całkowicie bezproblemowo. Gdy użytkownik po raz pierwszy włącza telewizor Smart TV z systemem webOS, na ekranie pojawia się animowana postać „BeanBird”, która pomaga w nawiązaniu połączenia oraz skonfigurowaniu urządzenia. Aby otrzymać dalsze wskazówki od wirtualnego pomocnika, wystarczy potrząsnąć pilotem Magic Remote lub nacisnąć przycisk OK. System webOS natychmiast wykrywa podłączone do telewizora urządzenie zewnętrzne i rozpoznaje jego typ, a następnie wyświetla menu zawierające wszystkie istotne opcje.

 
Natychmiastowy dostęp oraz łatwa kontrola treści
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech systemu webOS jest tzw. Launcher, przewijane poziomo menu zajmujące dolną część ekranu. Przy użyciu nowego menu można przełączać się między audycjami telewizyjnymi, treściami Smart TV oraz multimediami z urządzeń zewnętrznych bez konieczności wyświetlania menu głównego. Pozwala też widzom na oglądanie programów, korzystanie z gier lub przeglądanie Internetu podczas wyszukiwania lub pobierania treści. Ponadto Live Menu, które można wyświetlić podczas oglądania telewizji, zapewnia łatwy dostęp do wyników wyszukiwania, rekomendacji oraz opcji kanałów. 
 
Łatwiejsze odkrywanie treści
 Zespół rozwijający system webOS w laboratorium LG w Dolinie Krzemowej opracował wyjątkowe menu Today, które w jednym miejscu skupia informacje o rekomendowanych treściach, sugestie dotyczące popularnych audycji telewizyjnych, programów, które nie zostały obejrzane, a także filmów pełnometrażowych. Aby wyświetlić więcej interesujących opcji dotyczących oglądania, biegnący poziomo pasek Today można przewijać w górę lub w dół rolką pilota Magic Remote. 
 
WebOS w LG zapewnia dostęp do bogatej oferty aplikacji z LG Store oraz daje możliwość przeglądania informacji o najczęściej oglądanych oraz najczęściej pobieranych treściach z platformy Smart TV, takich jak audycje telewizyjne oraz najnowsze gry. Aby umożliwić szybsze i wygodniejsze wybieranie, treści zostały podzielone na kategorie, takie jak 3D, gry czy filmy reprezentowane przez miniaturki. 

 
Odwiedzający stoisko LG na targach CES 2014 (Las Vegas Convention Center, Central Hall nr 8204), od 7. do 10. stycznia 2014 będą mogli zapoznać się z systemem operacyjnym webOS zainstalowanym na najnowszych telewizorach LG OLED, telewizorach ULTRA HD 4K, a także innych modelach z linii Home Entertainment na rok 2014.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oprogramowanie
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...