Casio Tryx z 3 ruchomymi modułami

dodano: 2011-08-29 16:57 | aktualizacja: 2011-08-29 17:04
autor: Anita Dąbek | źródło: Casio

Casio Tryx min Na polskim rynku pojawił się Casio Tryx, który dzięki zastosowaniu trzech ruchomych modułów w jednej chwili może zmienić się w kamerę cyfrową. Nowy model Exilim, będący połączeniem trzech elementów: ramki, dotykowego ekranu LCD o przekątnej 7,6 cm i optyki, rozszerza pojęcie funkcjonalności o konstrukcję aparatu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chcieliśmy stworzyć kompakt, który poprzez swój design, daje użytkownikowi jeszcze większą swobodę w sposobie fotografowania – mówi Piotr Wierzbicki z firmy Casio. – Tym bardziej cieszymy się, że ten cyfrowy transformers zawitał na nasz rodzimy rynek – dodaje.

Dzięki nietypowej konstrukcji Tryxa, funkcje fotograficzne i filmowe zyskują dodatkowe, praktyczne wsparcie. Zastosowanie ruchomych elementów pozwala wykonywać zdjęcia w nietypowych warunkach – np. w tłumie bądź zatłoczonym klubie. Zmiana położenia, któregoś z modułów sprawia, iż Tryx może stać się poręczną kamerą cyfrową bądź prostym zastępnikiem statywu, który ułatwi wykonywanie autoportretów czy zdjęć grupowych.W aparacie Exilim zastosowano wysokiej czułości matrycę CMOS o rozdzielczości 12,1 megapikesli oraz technologię High Dynamic Range (HDR), która odpowiada za składanie kilku obrazów w jedną idealną fotografię o dużej głębi kontrastu. Celem tego technologicznego duetu jest zwiększenie jakości zdjęć wykonywanych w szczególnie trudnych w warunkach oświetleniowych.

Rozwinięciem technologii HDR, jest funkcja HDR Art, dzięki której tradycyjne zdjęcia przetwarzane są na fotografie artystyczne w klika sekund bez konieczności podłączania aparatu do komputera.
Dodatkowo w nowości Casio zastosowano funkcję Mulit Frame SR Zoom, dzięki której zoom optyczny jest konwertowany do zoomu cyfrowego bez utraty jakości.

Sercem aparatu jest Exilim Engine HS, za sprawą którego procesor jeszcze szybciej rozpoznaje i przetwarza obraz oraz optymalizuje ustawienia aparatu do warunków otoczenia. Możliwości nowego silnika Casio pozwalają także na nagrywanie filmów Full HD w rozdzielczości 1920x1080 z szybkością do 240 klatek na sekundę.
Casio Tryx jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1299 zł brutto.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...