Elegancka antena Thomson do telewizji cyfrowej

dodano: 2011-03-22 10:21 | aktualizacja: 2011-03-22 17:26
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Hama

Thomson-ANT-1410.jpg Naziemna telewizja cyfrowa już staje się codziennością w wielu polskich miastach. Zgodnie z założeniami do 2014 roku wysoką rozdzielczością obrazu i przestrzennym dźwiękiem będą mogli cieszyć się wszyscy Polacy. W tym celu wystarczy pokojowa antena DVB-T oraz telewizor wyposażony w wewnętrzny dekoder obsługujący standard MPEG-4. Niestety, typowe anteny DVB-T, choć zapewniają znakomite warunki odbioru, nie prezentują się zbyt estetycznie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z tego względu Thomson zaprojektował pokojową antenę DVB-T, która kształtem przypomina czarną, elegancką cyfrową ramkę, oczywiście bez ekranu. Produkt o nazwie ANT 1410 można postawić na podstawce obok telewizora lub powiesić na ścianie. Nadaje się do odbioru analogowego i cyfrowego sygnału naziemnego. Nowa antena Thomson pracuje zarówno w polaryzacji pionowej, jak też poziomej. Zasilana jest z tunera za pośrednictwem kabla antenowego (5V) lub dołączonego do zestawu zasilacza 230V.
 
Dzięki systemowi niwelowania zakłóceń antena ANT1410 może być wykorzystywana w miejscach, gdzie standardowe urządzenia tego typu mają problemy z przekazem sygnału w odpowiedniej jakości. Produkt pracuje w zakresie częstotliwości od 30 do 950 MHz, zaś wartość maksymalnego wzmocnienia wynosi 44 dB. Długość kabla łączącego produkt z telewizorem sięga 1.6 m.
 
Nowe urządzenie marki Thomson objęte jest 2-letnią gwarancją producenta. Dystrybutorem anteny ANT 1410 na polskim rynku jest Hama Polska. Sugerowana cena sprzedaży wynosi 129,90 zł.
 
Naziemna telewizja cyfrowa w Polsce
 
Pierwsi polscy telewidzowie już teraz mogą cieszyć się naziemną telewizją cyfrową w ramach tzw. multipleksu mux2, na który składają się programy takich stacji, jak: Polsat, TVN, TVN7, TV Puls i TV4. Nadawane są one w okolicach Gdańska, Piły, Płocka, Poznania, Rzeszowa, Siedlec, Szczecina, Warszawy, Wisły, Zielonej Góry i Żagania. W sumie może z nich korzystać co trzeci Polak. Cały kraj będzie mógł odbierać kanały mux2 najpóźniej 31 grudnia 2013 roku. Równolegle rozbudowywana jest sieć nadajników multipleksu mux3 (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia), który ma objąć cały kraj do kwietnia 2014 roku. Zgodnie z przyjętym w tym miesiącu rządowym projektem ustawy, do lipca 2013 roku wszyscy użytkownicy będą musieli nabyć nowy odbiornik telewizyjny lub odbiornik DVB-T do posiadanego telewizora.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Tunery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...