Zestawy kina domowego firmy Samsung

dodano: 2011-01-07 17:07 | aktualizacja: 2011-01-07 18:00
autor: Anita Dąbek | źródło: Samsung

Samsung kino domowe Nowe systemy kina domowego, zapewniające bogactwo wrażeń multimedialnych dzięki wykorzystaniu technologii trójwymiarowego obrazu i dźwięku, zaprezentuje firma Samsung Electronics na rozpoczynających się międzynarodowych targach Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas. Nowością na rynku będzie możliwość odtwarzania pochodzących z różnych źródeł treści w formacie 2D i 3D, również w bardzo wysokiej rozdzielczości.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na rozpoczynających się dzisiaj 6 stycznia w Las Vegas światowych targach Consumer Electronics Show 2011 firma Samsung Electronics zaprezentuje najnowsze, stylowe zestawy kina domowego, które pozwolą na stworzenie niezwykle angażującego centrum rozrywki w zaciszu każdego domu. Wśród nowych produktów w tej kategorii znajdują się m.in.:

  • przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników wielofunkcyjny zestaw kina domowego 3D Blu-ray z głośnikami satelitarnymi w kształcie kostki - model HT-D7100;
  • zestaw kina domowego 7.1 wyposażony w nową technologię dźwięku przestrzennego, szerokozakresowy wzmacniacz i głośniki wysokiej częstotliwości oferujące ciepły, bardziej naturalny dźwięk - model HT-D6730W;
  • pierwszy na świecie wielokanałowy amplituner (AV receiver) 7.1 umożliwiający odtwarzanie Blu-ray, oglądanie treści 3D oraz korzystanie z usług internetowych - model HW-D7000
  • oferująca trójwymiarowy, wysokiej jakości dźwięk projektor dźwięku (Sound Bar) - model HW-D550.


Kino domowe z prawdziwego zdarzenia

Innowacyjny zestaw kina domowego Samsung HT-D7100 dostarcza jeszcze bogatsze przeżycia w oglądaniu filmów 3D, umożliwiając odtwarzanie wideo w standardzie Full HD 1080p zarówno z nośników Blu-ray, jak i DVD. Dzięki wbudowanemu, bardzo wydajnemu procesorowi graficznemu możliwe jest również konwertowanie w czasie rzeczywistym materiału pierwotnie nie przystosowanego do odtwarzania  wysokiej rozdzielczości 1080p.

Nowy zestaw kina domowego wyposażony jest w głośniki satelitarne w kształcie kostki, tak małe, że bez problemu można je ustawić na szafce nocnej lub półce z książkami. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego miejsca, ale chcą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem. Dodatkowo, głośniki można ustawić w dowolnej, komfortowej dla użytkownika odległości, gdyż przesyłanie dźwięku między nimi odbywa się drogą bezprzewodową.

Zestaw HT-D7100 wyposażony jest w odbiornik, który poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi zapewnia dostęp do internetu i innych treści multimedialnych. Funkcja AllShare umożliwia z kolei bezprzewodową synchronizację urządzeń cyfrowych, a tym samym odtwarzanie plików muzyczki i filmowych oraz przeglądanie zdjęć bezpośrednio ze zgodnych ze standardem DLNA urządzeń (komputerów, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych) na dużym ekranie telewizora.  

HT-D7100 obsługuje wiele standardów dźwięku m.in. Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. 3D Sound – wbudowany generator wirtualnych efektów dźwiękowych – dostarcza niezapomniane wrażenia słuchowe, odwzorowując ruch obiektów 3D za pośrednictwem rozwiązań audio. Bezpieczna, opatentowana przez firmę Samsung technologia Crystal Sound Plus chroni zarówno użytkowników jak i sprzęt, kontrolując głośność odtwarzania i ściszając dźwięk przy każdym przekroczeniu dopuszczalnych limitów.

Przestrzenny dźwięk w pionie i w poziomie

Na tegorocznych targach CES w Las Vegas firma Samsung Electronics zaprezentuje również nowy zestaw kina domowego - HT-D6730W. Umożliwia on odtwarzanie filmów Blu-ray 3D w wysokiej rozdzielczości 1080p i wysokiej jakości dźwięku dzięki bardzo wydajnym głośnikom 7.1 o mocy 1300 W. Szerokozakresowy wzmacniacz pozwala na wierne odtwarzanie dźwięków nawet o częstotliwości przekraczającej 50 kHz. To znacznie więcej niż są w stanie dokonać wzmacniacze stosowane w standardowych zestawach kina domowego. Znajdujące się w nowym zestawie firmy Samsung głośniki dookólne (satelitarne) sprawiają, że otrzymujemy znacznie cieplejszy i bardziej naturalny dźwięk – zarówno w wersji 2D, jak i 3D. Z kolei tylne głośniki, dzięki bezprzewodowej łączności ze wzmacniaczem, można ustawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Model HT-D6730W obsługuje różne standardy odtwarzania dźwięku m.in. Dolby Digital Plus, Dolby True HD i DTS-HD Master Audio. Jak wszystkie nowe zestawy kin domowych firmy Samsung, wyposażony jest w technologię Crystal Sound Plus oraz 3D Sound. HT-D6730W jest pierwszym zestawem kina domowego oferującym opatentowaną przez Samsunga technologię odtwarzania dookólnego dźwięku przestrzennego, również w pionie dzięki wysokim głośnikom przednim.

Zestaw kina domowego HT-D6730W można podłączyć do sieci Wi-Fi, co pozwala na bezprzewodową synchronizację urządzeń zgodnych ze standardem AllShare i odbiór niektórych treści internetowych przy pomocy Smart Blu-ray Home Theater. Możliwa jest również bieżąca aktualizacja oprogramowania odtwarzacza. Dodatkowo, certyfikowana przez firmę Apple stacja dokująca dla iPoda i iPhone’a umożliwia odtwarzanie muzyki, filmów i innych treści dostępnych za pośrednictwem oprogramowania iTunes.

Idealnie czarne głośniki o wysokim połysku doskonale komponują się z innymi urządzeniami i meblami znajdującymi się w domowym wnętrzu. W skład zestawu HT-D6730W wchodzi sześć głośników: głośnik centralny, dwa wieżowe głośniki przednie i dwa dookólne tylne oraz duży, ale dyskretny subwoofer z pasywnym radiatorem. Głośniki nie posiadają siatki ochronnej, dzięki czemu jakość generowanego przez nie dźwięku jest jeszcze wyższa, a wygląd urządzenia nabiera stylu retro.

Pierwszy internetowy amplituner 7.1

Prawdziwie bogate doznania kina domowego zapewni amplituner HW-D7000 – pierwszy na świecie odbiornik audio-wideo 7.1 z możliwością odtwarzania Blu-ray 3D i dostępem do usług internetowych. Model HW-D7000 zapewnia dodatkowo dostęp do treści za pośrednictwem funkcji Smart Blu-ray Home Theater (np. Samsung Apps). Dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi umożliwia łączność z innymi urządzeniami zgodnymi ze standardem DLNA.

Wyposażony we wzmacniacz 7.1 wysokiej rozdzielczości model HW-D7000 można łączyć z dowolnymi, dostępnymi na rynku głośnikami. Obsługuje on m.in. takie standardy dźwięku dookólnego jak Dolby True HD i DTS HD Master Audio oraz najnowszy standard Dolby Pro Logic IIz.

Model HW-D7000 posiada cztery wejścia HDMI, które pozwalają na optymalne połączenie wszystkich urządzeń (zgodnie ze standardem Anynet – HDMI-CEC). Porty HDMI 1.4 umożliwiają obsługę trójwymiarowego sygnału 3D i dźwiękowego kanału zwrotnego (ARC).

Projektor dźwięku (Sound Bar) nowej generacji

Idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią swój zestaw domowej rozrywki, ale marzą o podniesieniu jego standardu w prosty sposób, jest projektor dźwięku (wielogłośnikowa pozioma kolumna) Samsung HW-D550. Dostarcza ona wysokiej jakości przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk, w zgodzie z technologią Samsung 3D Sound i Crystal Amp Plus.

Projektor dźwięku HW-D550 to urządzenie, którego smukły kształt i nowoczesne wykończenie, będzie pasować do każdego wnętrza mieszkalnego. Na korzyść urządzenia przemawia fakt, że jego twórcy zadbali o ukrycie wszelkich gniazd. Urządzenie jest proste w konfiguracji, posiada łatwo dostępne porty HDMI, a bezprzewodowy subwoofer dodatkowo umożliwia jego wygodne ustawienie w pokoju. Odpowiednia szerokość urządzenia sprawia, że pasuje ono pod każdy telewizor, nawet ten z dużym wyświetlaczem. Listwa obsługuje standard HDMI ARC, co oznacza, że do połączenia jej z telewizorem wystarczy tylko jeden kabel HDMI.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kino domowe
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...