Fujitsu rozszerza ofertę monitorów LED

dodano: 2010-11-16 10:55 | aktualizacja: 2010-11-16 11:00
autor: Anita Dąbek | źródło: Fujitsu

Fujitsu Firma Fujitsu jako pierwsza spośród czołowych producentów wprowadziła technologię podświetlania LED we wszystkich oferowanych seriach monitorów. Stanowi to kolejne potwierdzenie innowacyjności firmy i jej zaangażowania w zagadnienia ochrony środowiska. Dzięki zastosowaniu diod elektroluminescencyjnych (LED) w monitorach z serii P Line, B Line oraz E Line, firma Fujitsu stała się pierwszym dostawcą, który skutecznie wyeliminował rtęć ze wszystkich produktów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Użytkownicy z pewnością docenią większy kontrast i mniejsze zużycie energii, którymi charakteryzują się takie monitory. Wszystkie serie monitorów Fujitsu korzystają obecnie z technologii podświetlania LED — oznacza to zmniejszenie poboru mocy nawet o 30% i spełnienie najnowszych wersji wymagań normy ENERGY STAR.

Zmodernizowane monitory zapewniają wyższy komfort użytkowania – zaprojektowano je z myślą o całodziennej pracy i uniknięciu zmęczenia wzroku. Zapewniają wyjątkową jakość obrazu o bardzo wysokim kontraście. Menu wyświetlane na ekranie umożliwia łatwą konfigurację sprzętu. Wszystkie nowe serie produktów (E Line, B Line oraz P Line) wyposażone są również w przycisk ECO, który pozwala zastosować ekologiczny tryb działania, a także w kontrolkę LED informującą o przejściu urządzenia w tryb oszczędzania energii.

Technologia LED obecna jest już we wszystkich liniach produktów, zatem firma Fujitsu może zaoferować monitory dopasowane do dowolnych potrzeb — zarówno urządzenia uniwersalne, jak i sprzęt najwyższej klasy. Monitory z rodziny E Line to doskonałe produkty dla użytkowników biznesowych, poszukujących ekonomicznego, uniwersalnego rozwiązania wysokiej jakości do codziennych zastosowań biurowych. Udostępniają one również funkcje optymalizacji obrazu i oszczędzania energii.

Jeśli chodzi o bardziej intensywne użytkowanie w środowisku biurowym, firma Fujitsu udoskonaliła parametry zaawansowanych monitorów z serii B Line, charakteryzujących się płynnością i klarownością obrazu. Dzięki elastycznej podstawie z regulacją wysokości użytkownicy mogą bez trudu zachować swobodną, a zarazem zdrową postawę podczas pracy. Interfejsy USB stanowią wygodny sposób łączenia monitora z urządzeniami zewnętrznymi. Narzędzie DisplayView, opracowane przez firmę Fujitsu, pozwala rozszerzyć zakres oprogramowania do zarządzania komputerami PC w przedsiębiorstwie o funkcje administrowania monitorami. Monitory użytkowników można resetować i konfigurować zdalnie, a technologia podświetlania LED pozwala ograniczyć pobór mocy.

Najlepsze w swojej klasie funkcje regulacji to wyróżniająca cecha nowych monitorów z serii P Line i B Line, wyposażonych w podstawy z regulacją wysokości oraz funkcję obrotu do pozycji pionowej (w przypadku serii P Line jest to funkcja Auto-Pivot).

Seria P Line obejmuje najbardziej zaawansowane produkty. Są to urządzenia przeznaczone dla wyspecjalizowanych użytkowników, oczekujących profesjonalnej obsługi grafiki. Umożliwiają wyświetlenie nawet miliarda kolorów oraz osiągnięcie rozdzielczości 3,7 miliona pikseli (P27), czyli o 80% więcej niż w przypadku 40-calowego odbiornika telewizyjnego o rozdzielczości Full HD. Produkty z serii P Line udostępniają również dodatkowe funkcje, spełniające wymagania zawodowych grafików i personelu medycznego, takie jak optymalizacja obsługi skali szarości. Przycisk D-Mode umożliwia zastosowanie fabrycznie skonfigurowanej korekcji gamma zgodnej ze standardem DICOM. Umożliwia to łatwe zlokalizowanie nawet najmniejszych różnic w skali szarości. Uzyskiwana jakość obrazu pozwala uniknąć konieczności stosowania kosztownych monitorów diagnostycznych w laboratoriach medycznych.

W przypadku serii P Line również zostały zastosowane sprawdzone, energooszczędne rozwiązania firmy Fujitsu. Obejmuje to obsługę technologii 0-Watt dla wyłączonego urządzenia, system Eco oraz funkcję automatycznej regulacji jasności.

Rajat Kakar, wiceprezes działu systemów do obsługi stanowisk pracy (Workplace Systems) w firmie Fujitsu Technology Solutions, powiedział: Niezależnie od tego, z jakim systemem informatycznym mamy do czynienia, to właśnie monitor jest jego faktycznym interfejsem użytkownika. Jeśli celem przedsiębiorstwa jest nie tylko zapewnienie użytkownikom możliwości komfortowej pracy, ale także zmniejszenie zużycia energii, to zmodernizowane monitory firmy Fujitsu są w stanie spełnić te wymagania. Dzięki przejściu na technologię podświetlania LED potwierdzamy nasze zaangażowanie w obszarze ochrony środowiska i zwiększania wydajności. Monitory LED to nie tylko obniżenie zużycia energii, to także dłuższy cykl eksploatacji, a zatem większa niezawodność i zmniejszenie ilości szkodliwych dla środowiska odpadów.

Nowe monitory firmy Fujitsu są już dostępne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii (CEMEA & I). Można je zamawiać na bieżąco. Dostawy urządzeń rozpoczną się w połowie listopada.

Dane techniczne poszczególnych monitorów również są dostępne w Internecie:
P27T-6 IPS: https://globalsp.ts.fujitsu.com/dmsp/docs/ds-display-p27t-6-ips.pdf
P24W-6 IPS: https://globalsp.ts.fujitsu.com/dmsp/docs/ds-display-p24w-6-ips.pdf
P23T-6 IPS: https://globalsp.ts.fujitsu.com/dmsp/docs/ds-display-p23t-6-ips.pdf
B22W-6 LED: https://globalsp.ts.fujitsu.com/dmsp/docs/ds-display-e22w-6-led-run.pdf
B22W-6 LED proGREEN: https://globalsp.ts.fujitsu.com/dmsp/docs/ds-display-b22w-6-led-pro-green.pdf
B19-6 LED: https://globalsp.ts.fujitsu.com/dmsp/docs/ds-display-b19-6-led.pdf
E22W-6 LED: https://globalsp.ts.fujitsu.com/dmsp/docs/ds-display-e22w-6-led-run.pdf
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LCD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...