HD Voice od FreecoNet - srebro od czytelników Networlda

dodano: 2010-11-04 13:34 | aktualizacja: 2010-11-04 15:02
autor: Karol Czechowicki | źródło: FreecoNet Tlenofon

hd voice .jpg Magazyn Networld zakończył piątą edycję konkursu „Produkt Roku 2010 - Wybór Czytelników Networld”. Wśród zwycięzców kategorii „VoIP, komunikacja IP, wideokonferencje” znalazła się platforma FreecoNet, która zajęła drugie miejsce za wprowadzenie rozmów telefonicznych w jakości HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
FreecoNet wprowadził technologię HD Voice do rozmów telefonicznych jako pierwszy operator w Polsce. Stało się to dzięki wzbogaceniu platformy VoIP o obsługę szerokopasmowego kodeka (g722). Próbkuje on dźwięk dwukrotnie częściej (16 tys./s) i w szerszym paśmie (150 Hz-7 kHz) niż w przypadku tradycyjnej telefonii. Możliwość rozmawiania w technologii HD nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami dla użytkowników FreecoNet. Obaj rozmówcy muszą jedynie posiadać dostosowane aparaty telefoniczne. O tym, jak wielka jest różnica pomiędzy rozmową w jakości HD a tradycyjnej, można przekonać się pod adresem: www.hdvoice.pl.

- Aż trudno uwierzyć, że jakość dźwięku w telefonie jeszcze do niedawna była dokładnie taka sama, jak w momencie jego wynalezienia przez Grahama Bella pod koniec XIX wieku. Zmiany nie były możliwe ze względu na wykorzystywane w tradycyjnej telefonii wąskopasmowe łącza PSTN. Dopiero technologia VoIP umożliwiła wprowadzenie jakości HD do telefonii stacjonarnej. Jestem bardzo dumny z tego wyróżnienia i mam nadzieję, że przyczyni się ono do upowszechnienia HD Voice jako standardu u wszystkich operatorów działających na rynku - powiedział Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet Tlenofon SA.

Oprócz HD Voice we FreecoNet, czytelnicy magazynu Networld docenili także system Tandberg EX90, który zajął w VoIP-owej kategorii konkursu pierwsze miejsce. Rozwiązanie to umożliwia prowadzenie wideokonferencji na komputerach PC przy pełnej rozdzielczości HD (1080p30). Trzecie miejsce przypadło z kolei platformie Avaya Aura IP, która jest jednoserwerowym systemem ujednoliconej komunikacji przeznaczonym dla przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 100 pracowników. Pełna lista rozwiązań, które zostały nagrodzone w kategorii „VoIP, komunikacja IP i wideokonferencje”, jest dostępna tutaj
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...