Sony na targach Photokina

dodano: 2010-09-21 14:02 | aktualizacja: 2010-09-21 15:52
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Sony

btn_sport.gif Na tegorocznych targach Photokina firma Sony zaprezentowała unikatowe możliwości twórcze pełnej gamy swoich produktów z dziedziny obrazu cyfrowego. Wśród nowinek, które można zobaczyć na stoisku Sony w hali 5.2, znalazły się najnowsze modele aparatów cyfrowych z wymiennym obiektywem z rodziny α, aparaty kompaktowe Cyber-shot, kamery HD Handycam, aparaty Bloggie i cyfrowe ramki na zdjęcia S-Frame. Zwiedzający mogą także obejrzeć opracowywane obecnie: lampę błyskową i grip do systemu z mocowaniem A, jak również standardowy obiektyw zmiennoogniskowy i teleobiektyw.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aparaty z mocowaniem E: NEX-5/NEX-3
Targi Photokina stały się również okazją do zaprezentowania rozwijającej się rodziny aparatów, obiektywów i akcesoriów z systemu z mocowaniem E. Nieduże, pięknie wyglądające modele NEX-5 / NEX-3 są wyposażone w przetwornik obrazu o rozmiarze APS-C. Pozwalają na połączenie twórczego potencjału wymiennej optyki z godną lustrzanki jakością zdjęć i filmów. Na wystawie można ponadto zobaczyć prototypy siedmiu nowych modeli obiektywów z mocowaniem E, które zostaną wprowadzone w latach 2011 i 2012.

Na połowę października zaplanowano udostępnienie zaktualizowanej wersji wewnętrznego oprogramowania modeli NEX-5 / NEX-3, która nada tym aparatom nową funkcjonalność. Dzięki niej system AF aparatu będzie współpracował także z obiektywami SAM i SSM z mocowaniem A podłączonymi za pośrednictwem sprzedawanego oddzielnie adaptera LA-EA1 (aktualizacja do kamery NEX-VG10 będzie dostępna od listopada br.). Nowością będzie także możliwość przypisywania często używanych funkcji do przycisków oraz nowa funkcja nagrywania filmów przy wybranym ustawieniu przysłony.

Cyfrowe aparaty kompaktowe Cyber-shot
Rodzinę aparatów cyfrowych Cyber-shot tworzy funkcjonalna seria W, zaawansowana seria H i nieprzeciętnie smukła seria T. Do głównych cech aparatów Cyber shot należy nagrywanie filmów Full HD w formacie, tryb panoramy 3D i zaawansowana automatyka pomagająca w osiągnięciu świetnych wyników niezależnie od panujących warunków.

Kamery HD Handycam
Rodzina kamer Handycam z pamięcią flash i twardym dyskiem stanowi kwintesencję wieloletniego doświadczenia Sony w dziedzinie rejestracji obrazu, cyfrowego przetwarzania i opracowywania zaawansowanej optyki. Wybrane modele są wyposażone w przetwornik obrazu CMOS Exmor R, którego większa światłoczułość przekłada się na lepszą jakość obrazu i niższy poziom szumów nawet przy słabym oświetleniu. Stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem zapewnia z kolei kompensację drgań w trzech kierunkach i poprawia stabilność obrazu w całym zakresie ogniskowych, nawet w czasie marszu.

Kamera Handycam NEX-VG10 to konstrukcja adresowana do wideofilmowców i entuzjastów filmowania. Zastosowano w niej wyjątkowo duży przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD, który zdumiewa jakością rejestrowanego obrazu i efektami głębi ostrości rodem z kamer kinowych. Wymienna optyka pozwala z kolei miłośnikom fotografii na wykorzystanie pełnego zestawu posiadanych obiektywów (w przypadku obiektywów z mocowaniem A wymagane jest użycie oferowanego oddzielnie adaptera).

Aparaty HD Bloggie Touch
Najnowszy model z rodziny Bloggie, stylowy aparat HD „Bloggie Touch” MHS-TS20K, wyposażony jest w bardzo duży ekran dotykowy, tryb filmowania wideo 360 oraz ramię USB ułatwiające przesyłanie materiału do komputera. Wbudowane oprogramowanie upraszcza również prezentowanie zdjęć i wideoklipów w serwisach społecznościowych, takich jak nowo uruchomiony przez serwis Personal Space.

Cyfrowa ramka na zdjęcia S-Frame
Kompleksowa oferta cyfrowych ramek fotograficznych S-Frame na rok 2010 obejmuje modele z panelami o wielkości od 17,8 cm (7") do 25,9 cm (10,2"). Flagowe modele umożliwiają teraz odtwarzanie filmów AVCHD z dźwiękiem stereo. Wśród innych modeli warto wymienić D830L, będący zasilanym z akumulatora, przenośnym albumem ze zdjęciami, oraz F800 z wbudowaną kolorową drukarką o wysokiej jakości.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...