LG – Super+ Resolution

dodano: 2010-09-13 10:08 | aktualizacja: 2010-09-13 15:38
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: LG

LG Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie LG Electronics zaprezentował nową technologię Super+ Resolution, która wprowadza nowy standard doskonałości obrazu wyświetlanego przez monitor. Super+ Resolution to wynik wielu lat badań nad zaawansowaną rozdzielczością monitorów - powiedział Brian Kwon, wiceprezes sekcji monitorów w LG Business Solutions Company. Dzięki nowej technologii Super+ Resolution obraz jest bogatszy o bardzo wysokie rozdzielczości i daje wrażenie uczestnictwa widza w akcji. Jest to porównywalne z najwyższej jakości telewizorami LCD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tchnąć nowe życie w stare obrazy
Technologia Super+ Resolution, zapewniająca wysoce realistyczny, ostry i żywy obraz, została zastosowana w monitorach LG E50VR i E80. Dzięki deklaracji i przetwarzaniu obrazu Super+ Resolution nie tylko zapobiega pogorszeniu rozdzielczości przy konwersji, ale dodatkowo wyostrza rozmazane kontury i wzmacnia przygaszone kolory. Bez względu na rozdzielczość oryginału otrzymuje się absolutnie najlepszy obraz o wysokiej rozdzielczości.

Dzięki poprawie jakości obrazu, wyświetlacze z Super+ Resolution zapewniają wyjątkowe wrażenia w takich zastosowaniach, jak gry o wysokiej rozdzielczości, filmy Blu-ray, nagrania wideo HD pobierane z Internetu, zdjęcia Full HD oraz nagrania z kamery.

Mniejsze zakłócenia, lepsza rozdzielczość
Super+ Resolution używa scalonego układu z wbudowanym mechanizmem obliczającym potencjalną utratę rozdzielczości w procesie powiększania obrazu, co pozwala na skorygowanie detali na krawędziach i w cieniach, a równocześnie zmniejsza zakłócenia w postaci pasków na ekranie. Kolejnym elementem poprawiającym jakość obrazu jest filtr zakłóceń, który w dużym stopniu eliminuje zakłócenia w postaci pasków powstających w wyniku wyświetlania treści o niższej rozdzielczości. Ponadto filtr ten zmniejsza ewentualne prześwietlenie zdjęcia, dzięki czemu obraz jest czystszy i bardziej naturalny.

Kolejny element, f-engine, dokonuje retuszu obrazu wyjściowego, zwiększając współczynnik kontrastu, tak aby obraz był bardziej naturalny, żywy i barwny. Dzięki połączeniu wszystkich tych funkcji monitory Super+ Resolution gwarantują znakomitą rozdzielczość wszelkich obrazów, w tym gier, filmów, nagrań wideo z Internetu i zdjęć.

Wybór najlepszego trybu optymalizacji obrazu
Aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu, Super+ Resolution klasyfikuje wyświetlane treści na trzy kategorie, Full HD, HD i SD oraz stosuje optymalny tryb przetwarzania dla każdej kategorii. W trybie Full HD zwiększa się atrakcyjność gier, w trybie HD poprawia się jakość np. filmów, a w trybie SD dobierany jest optymalny poziom rozdzielczości i jakości dla treści o średniej rozdzielczości, takich jak wideo z Internetu.

Wygodę i atrakcyjność funkcji Super+ Resolution zwiększa możliwość jej łatwego przełączania przyciskiem dotykowym w dolnej części ekranu. Wystarczy dotknąć ekran, aby zmienić tryb Super+ Resolution albo całkowicie wyłączyć funkcję.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LCD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...