Hama: cyfrowa ramka z tunerem DVB-T

dodano: 2010-09-07 16:04 | aktualizacja: 2010-09-07 16:23
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Hama

hama_logo.jpg Podczas targów IFA 2010 - niemiecka Hama zaprezentowała cyfrową ramkę z tunerem DVB-T, w której zastosowano energooszczędne wyświetlacze oraz szczególnie mocne akumulatory litowo-polimerowe o pojemności 2100 mAh. Dzięki temu producent wydłużył czas pracy ramki na wbudowanym akumulatorze do 3 godz. To wystarczający okres, aby obejrzeć film, mecz lub ulubiony program telewizyjny bez konieczności podłączania urządzenia do źródła zasilania. Nowy produkt Hama można także podłączyć do telewizora, dzięki czemu będzie pełniła rolę zewnętrznego tunera DVB-T.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o rosnącej liczbie użytkowników, którzy chcą oglądać dobrej jakości zdjęcia i telewizję poza domem - na balkonie, w ogrodzie, podczas dłuższych podróży czy w czasie spotkań ze znajomymi i rodziną na świeżym powietrzu. Do niedawna jednak cyfrowe ramki z wbudowanym tunerem telewizyjnym, choć zapewniały dobry obraz i szerokie ekrany, pracowały na akumulatorach zaledwie przez około 1 godzinę. To zbyt mało, aby obejrzeć film lub mecz.

- Zmiany na rynku ramek cyfrowych postępują z dość dużą dynamiką. W roku 2004 Hama zaprezentowała jedną z pierwszych ramek cyfrowych, która posiadała wyświetlacz o przekątnej 5,6 cala. W tamtym czasie wyświetlacze LCD były ekstremalnie drogie, więc sama ramka kosztowała 400 EUR. Z czasem wyświetlacze stały się bardziej przystępne cenowo, dzięki czemu można było, bez podnoszenia cen, zwiększać rozmiary ramek. Teraz rozwój zaczął dotyczyć nie tyle wielkości ekranów, co funkcjonalności urządzeń. Klienci zaczęli między innymi pytać o ramki, które miałyby wystarczająco długie zasilanie akumulatorowe. Cieszę się, że udało nam się odpowiedzieć na tę potrzebę przy zachowaniu konkurencyjnych cen - mówi Maciej Kramer, Kierownik Działu Marketingu i Reklamy Hama Polska.

Nowa ramka cyfrowa Hama z tunerem DVB-T dysponuje ekranem o przekątnej 10,1'' (25,7 cm) w formacie 16:9. Urządzenia oferowane jest w zestawie z anteną DVB-T. Za pomocą wyjścia AV ramkę można podłączyć do telewizora. Urządzenie będzie wówczas spełniać rolę zewnętrznego tunera DVB-T lub odtwarzacza plików. Nowy produkt niemieckiej marki wyposażono we wbudowany czytnik kart pamięci oraz port USB do bezpośredniego podłączenia przenośnej pamięci lub dysku twardego.

Na razie model jest przystosowany do współpracy ze standardem MPEG-2. Trwają prace nad dostosowaniem urządzenia do pracy w standardzie MPEG-4, co pozwoli na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

Sugerowana cena nowej ramki Hama wynosi około 179 EUR (ok. 705 zł). Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LCD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...