Multimedialne nagrywarki DVD od Panasonic

dodano: 2010-07-28 16:17 | aktualizacja: 2010-07-28 16:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic DIGA.jpg Panasonic – lider domowych rozwiązań audio-video, ogłosił premiery trzech nowych nagrywarek z serii DIGA. DMR-EX795, DMR-EH63 i DMR-EH53 łączą w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne w kategorii wyświetlania obrazu z niezwykłą łatwością obsługi i zaawansowanymi funkcjami multimedialnymi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe modele DIGA Panasonic to nie tylko nagrywarki DVD. Dzięki funkcjom sieciowym mogą być wykorzystywane jako swoiste szafy grające. Nagrywarki DIGA wyposażone zostały również w terminal USB, który umożliwia podłączenie do nich aparatu cyfrowego. Zdjęcia w formacie JPEG zapisane na karcie lub w aparacie mogą być wyświetlone na ekranie telewizora w rozdzielczości 1920x1980 pikseli, jako pokaz slajdów z podkładem muzycznym, co zapewni wspaniałą rozrywkę całej rodzinie.

Wszystkie nowe nagrywarki DIGA zostały wyposażone w unikalny procesor sygnału chrominancji opracowany przez firmę Panasonic, który jest odpowiedzialny za konwersję rozdzielczości obrazu 1080p, wierną reprodukcję detali i kolorów filmów odtwarzanych z DVD i innych treści nagranych na wbudowanym twardym dysku. Funkcje te optymalizując obraz pod kątem dużych ekranów telewizorów Full HD sprawiają, że oglądany film czy widowisko telewizyjne zapiera dech w piersiach. Wszystkie nowe nagrywarki DIGA mają funkcję Adaptive HD Enhancer, która wyostrza obraz i poprawia jego głębię precyzyjnie przetwarzając każdy piksel obrazu gwarantując wyraźne i wiarygodne barwy.

Dla zwiększenia komfortu oglądania filmów czy telewizji, Panasonic szczególną uwagę poświęcił głośności pracy nagrywarek. Zostały one wyposażone w czujnik monitorujący wewnętrzną temperaturę urządzenia skoordynowany z wentylatorem. System precyzyjnej kontroli redukuje hałas i wibracje, także kiedy temperatura jest niska, wentylator spowalnia swoją pracę tak, aby nie generować szumów. Nowy model nagrywarki został wyposażony we wzmocnioną część obudowy, która ochrania dysk twardy i ulepszony amortyzator napędu dysku twardego, który pomaga zredukować wibracje do minimum.

Każdy z trzech nowych modeli nagrywarek DIGA posiada interfejs ułatwiający odtwarzanie i nagrywanie. Łatwość korzystania z tego modelu zwiększa dodatkowo funkcja Auto Scene Chapter, która ułatwia oglądnie nagranych programów TV poprzez automatyczne włączanie nagranych treści. Programowanie czasu jest niezwykle proste dzięki takim funkcjom jak Free Word Search i Navi Link Search, które umożliwiają przeszukiwanie programu TV według kluczowych słów lub tytułów.

Model Panasonic DMR-EX795 został dodatkowo wyposażony w tuner DVB-T MPEG-4, który ma stać się w Polsce obowiązującym sygnałem nadawania sygnału w 2013 roku. Moduł ten pozwoli na poprawny odbiór obrazu telewizji cyfrowej w wysokiej rozdzielczości, kodowany według standardu MPEG-4 oraz dźwięk wielokanałowy w standardzie Dolby Digital Plus (EAC-3).

Nowe funkcje tworzenia folderów pozwalają użytkownikowi wybór i zapis w nowo stworzonym folderze tylko tych zdjęć, które zostały wykonane w konkretnym przedziale czasu i odtworzenie ich jako pokaz slajdów czy nagranie na DVD-RAM czy DVD-R.

Oprócz znakomitej rozrywki, nowe modele nagrywarek DIGA firmy Panasonic wyróżniają się także dbałością o środowisko naturalne. Urządzenia wykazują pobór energii na poziomie 0.3w w trybie Standby, który jest zgodny z regulacjami 2012 EUP. Każdy z modeli jest kompatybilny z przyjazną środowisku funkcją VIERA Link Intelligent Auto Standby i Standby Power Save, która pozwala zwiększyć oszczędność energii.

Urządzenia dostępne są w sprzedaży w sugerowanych cenach detalicznych:
DMR-EX795: 1949 zł
DMR-EH63: 1549 zł
DMR-EH53: 1449 zł
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze DVD
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...