ITU pracuje nad standardami dla 3DTV

dodano: 2010-07-07 10:34 | aktualizacja: 2010-07-08 16:40
autor: Anita Dąbek | źródło: televisionbroadcast

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) poinformował, że prowadzi prace nad standardami dla stereoskopowej telewizji z technologią frame compatible (3DTV). Przynosi głębię, pokazując nieco inne obrazy dla każdego oka. Jest to zbliżone do tego, w jaki sposób zwykle widzimy rzeczy - czytamy w publikacji o nowej technologii nadawania obrazu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obraz dla każdego oka pojawia się na ekranie 3D, jeden po drugim. Obrazy są przesyłane do oczu w tempie około 50-60 klatek na sekundę, dzięki czemu proces jest niezauważalny dla widza. Specjalne okulary zapewniają, że każde oko dostaje przeznaczony obraz.

ITU zaznacza, że nie każdy może oglądać 3DTV komfortowo. Ci, którzy odczuwają dyskomfort powinni oglądać w 2D.

ITU jest wśród kilku organizacji pracujących nad standardami 3DTV, wraz z Society of Motion Picture and Television Engineers, Motion Picture Experts Group, Consumer Electronics Association oraz Advanced Television Systems Committee w USA.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...