Armenia ma dość rosyjskich kanałów

dodano: 2023-11-25 00:21 | aktualizacja: 2023-11-25 11:45
autor: KuKa | źródło: gazeta.ru

rosyjskie kanały Rosyjskie kanały telewizyjne nadawane w Armenii ingerują w wewnętrzne sprawy kraju i destabilizują wewnętrzną sytuację polityczną, powiedział premier Republiki Armenii, Nikol Paszynian. Jest to łamanie niektórych punktów umowy o nadawaniu na terytorium Republiki.

Armenia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W szczególności Nikol Paszynian zwrócił uwagę na przepisy zakazujące ingerencji w wewnętrzne sprawy kraju i próby destabilizowania sytuacji politycznej wewnątrz kraju. Według Paszyniana, w ciągu ostatnich kilku miesięcy armeńskie instytucje rządowe odnotowały „pewne problemy" ze spełnianiem tych wymagań.

Mając na uwadze przyjazne stosunki Armenii i Rosji, armeńskie Ministerstwo Przemysłu Wysokich Technologii zaprosiło stronę rosyjską oficjalnym pismem do konsultacji w celu omówienia tej sytuacji i ustalenia, jakie powinny być wyniki i wnioski.

Nikol Paszynian wyraził nadzieję, że w najbliższej przyszłości Moskwa i Erywań przeprowadzą stosowne konsultacje. Jak powiedział premier, spotkania te są niezbędne do szybkiego rozwiązania sytuacji w przyjaznej atmosferze.

Za pośrednictwem publicznego multipleksu w stolicy Armenii można oglądać krajowe stacje telewizyjne 1TV Public, Shoghakat TV, Armenia TV, Shant TV, ATV, Kentron TV, Nor Hayastan TV, 5TV czy 21TV. Specjalna umowa zezwala też na retransmisję rosyjskich kanałów Pierwyj, RTR Planeta, Rossija K czy Mir.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...