Top Gear nie powróci na antenę BBC

dodano: 2023-11-22 12:47
autor: Jan Borejko | źródło: BBC

BBC Brit „Top Gear” BBC oficjalnie ogłosiło, że jej flagowy program motoryzacyjny, Top Gear, nie powróci na antenę w najbliższym czasie po tym, jak prezenter Freddie Flintoff uległ poważnemu wypadkowi, który doprowadził do wstrzymania produkcji ostatniego serialu. Top Gear, który przez lata był bardzo pewnym elementem programów BBC - także w Polsce, nagle kończy swoją działalność. Stacja wydała oświadczenie, w którym informuje, że postanowiła „wstrzymać emisję brytyjskiego programu w najbliższej przyszłości".

Top Gear BBC wybuch 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu BBC stwierdziło:

- Biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności, BBC zdecydowało o wstrzymaniu emisji brytyjskiego programu w dającej się przewidzieć przyszłości. BBC pozostaje zaangażowana w sprawy Freddiego, Chrisa [Harrisa] i Paddy’ego [McGuinnessa], którzy od 2019 roku odgrywają kluczową rolę w renesansie serialu, i nie możemy się doczekać nowych projektów realizowanych z każdym z nich. W najbliższej przyszłości będziemy mieli więcej do powiedzenia na ten temat. Wiemy, że przerwa w serialu będzie rozczarowującą wiadomością dla fanów, ale jest to słuszna decyzja.

- Ta przerwa nie ma wpływu na całą pozostałą działalność Top Gear , w tym na formaty międzynarodowe, cyfrowe, czasopisma i licencje – dodał nadawca.


Jeden z prowadzących Top Gear uległ wypadkowi w trakcie kręcenia jednego z odcinków.

13 grudnia 2022 roku Andrew "Freddie" Flintoff doznał poważnych obrażeń na torze w Dunsfold, prowadząc trójkołowego Morgana Super 3, wpadł przy dużej prędkości w poślizg i dachował. Pojazd był bez dachu, więc Flintoff po dachowaniu odniósł poważne obrażenia twarzy i żeber. 

Po wypadku Flintoffa, w wyniku którego były gracz krykieta doznał obrażeń zmieniających życie, BBC przeprosiła i osiągnęła z nim ugodę finansową, której wartość szacuje się na 9 mln GBP.

Źródło: bbc.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...