Homatics Box R 4K Plus - odtwarzacz multimedialny 4K

dodano: 2023-01-27 11:54 | aktualizacja: 2023-02-21 12:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Homatics Box R Plus Przedstawiamy najnowszy produkt marki Homatics - Box R 4K Plus. Ten potężny odtwarzacz multimedialny 4K działa w oparciu o oficjalny system operacyjny Android TV w wersji 11 i jest certyfikowany przez Google, podobnie jak dobrze znany odtwarzacz Homatics Box R 4K. W związku z tym pozwala na bezproblemową obsługę wielu popularnych aplikacji, w tym CANAL+ online, Polsat Box Go, Viaplay, HBO Max, Disney+, Player, TVP VOD, Amazon Prime Video, Netflix, KODI i wielu innych, wliczając w to odtwarzanie treści 4K.

Homatics Box R Plus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na odtwarzaczu potwierdzono dostęp do następujących aplikacji:
 • Polsat Box Go
 • WP Pilot
 • CDA
 • Play Now
 • UPC TV GO
 • HBO Max
 • Disney+
 • CANAL+ online
 • Amazon Prime Video
 • Netflix
 • KODI
 • i wielu innych

Przy okazji informujemy, że w razie problemów z uruchamianiem CANAL+ online czy innych aplikacji, należy wejść do ustawień danej aplikacji w menu Android TV i wyczyścić dane/cache dla tej konkretnej aplikacji.
 
Aplikacje zainstalowane przez nas na boxie
Kafelki aplikacji Polsat Box Go na ekranie głównym

Według informacji producenta pamięć wewnętrzna to 32 GB, ale w rzeczywistości do dyspozycji jest około 28 GB.
To wystarczająco dla wymagającego klienta, który będzie instalował wiele aplikacji. A jeśli przypadkiem rozmiar pamięci flash będzie za mały, można ją łatwo rozszerzyć, podłączając pamięć flash. Tu już nie ma gniazda na kartę micro SD. Tak było w przypadku poprzednich modeli Homatics Box Q i Homatics Box R 4K.

Do tego odtwarzacza można podłączyć dodatkowy zewnętrzny odbiornik DVB-T/T2/C za 99 zł, aby oglądać niekodowane kanały naziemne lub kablowe. Aplikacja do obsługi dongla USB-C marki Homatics jest dość rozbudowana. Jest EPG, nagrywanie (format TS), timer, wybór ścieżek dźwiękowych czy napisów, edycja listy kanałów, itd.
 
Pierwsza instalacja - DVB-C
Pierwsza instalacja - DVB-T/T2
Wyszukiwanie kanałów
Menu
EPG
Lista kanałów
Banner informacyjny
Nagrywanie

Homatics Box R 4K Plus poradził sobie z testowym plikiem MKV „Jellyfish-300-Mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv” z wysoką szybkością transmisji danych 300 Mbit/s w rozdzielczości 4K i 10-bitowej głębi. Dane wyższe niż 300 Mbit/s już powodowały zacinanie obrazu.

Funkcja AFR, która automatycznie synchronizuje częstotliwość odświeżania telewizora z szybkością odtwarzania wideo, jest niedostępna. System operacyjny Android TV 11 jej nie obsługuje.

Hardware urządzenia może obsłużyć tę funkcję, dlatego w tym przypadku czekamy na upgrade boxa do nowego systemu operacyjnego Android TV 12. Producent planuje aktualizację oprogramowania odtwarzacza na pierwszy kwartał 2023 roku - zależy od producenta, jak sobie poradzi z wykonaniem AFR na tym odtwarzaczu.

Box Homaticsa nie posiada otworów wentylacyjnych, ale minimalnie się nagrzewa, chłodzenie zapewnione jest w sposób pasywny. Biały kolor urządzenia jest trochę niekonwencjonalny, ale zawsze można schować odtwarzacz za telewizorem, bo pilot działa w trybie Bluetooth, dzięki czemu Homatics Box R 4K Plus może znajdować się w dowolnym miejscu.

Pasek LED na przednim panelu dość mocno świeci, już trwają prace nad jego wyłączeniem (przewiduje to wersja beta oprogramowania). Wśród testerów padła też propozycja regulacji jasności diod, jeśli jest to technicznie możliwe.

Przez cały okres testów Homatics Box R 4K Plus zachowywał się absolutnie stabilnie, był naprawdę bardzo szybki, co widać było po ładowaniu aplikacji, zwłaszcza tych bardziej wymagających.

Wnioski końcowe

Homatics Box R 4K Plus to obecnie jeden z najpotężniejszych multimedialnych odtwarzaczy 4K na rynku z certyfikowanym systemem operacyjnym Android TV w wersji 11. Atutem marki Homatics jest wsparcie ze strony producenta.

Urządzenie przeznaczone jest dla bardziej wymagającego klienta.

Homatics Box R 4K Plus umożliwia odbiór różnych usług IPTV/OTT, takich jak Netflix, Polsat Box Go, CANAL+ online, Antik TV, WP Pilot, HBO Max, Disney+, itd.
 

Urządzenie posiada wbudowany Chromecast, dzięki czemu można łatwo przesyłać strumieniowo zawartość swoich urządzeń mobilnych lub komputera bezpośrednio do odtwarzacza i zobaczyć na ekranie telewizora. Doskonały pilot działający w trybie Bluetooth oraz funkcja głosowa Asystenta Google to rzecz oczywista.

Cena detaliczna wynosi 699 zł, a poprzedni model bez Plusa kosztuje 389 zł.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...