iPhone 14 i 14 Plus oferują lepsze aparaty [wideo]

dodano: 2022-09-08 00:15 | aktualizacja: 2022-09-09 14:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Apple

Apple iPhone 14 iPhone 14 Plus fot Apple 360px Apple pokazał nowe smartfony iPhone 14 wraz z większym modelem iPhone 14 Plus. Oba telefony 5G są wyposażone w nowy system kamer, wykrywanie awarii, usługę alarmowego SOS przez satelitę i najdłuższą żywotność baterii spośród wszystkich iPhone'ów. Nowe samrtfony IPhone 14 wkrótce powinny pojawić się u polskich operatorów komórkowych - poinformowały o tym m.in. Plus i Orange.

Apple iPhone 14 iPhone 14 Plus 5 220907 fot Apple760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podstawowy iPhone 14 ma 6,1-calowy wyświetlacz Super Retina XDR, podczas gdy model Plus ma ekran 6,7 ​​cala. Wyświetlacze te są wyposażone w trwałe szkło Ceramic Shield, a ponadto są odporne na wodę i kurz.

Reklamowany system kamer obejmuje nowe kamery główne, TrueDepth i ultraszerokokątne.

Po pierwsze, główny aparat ma większą aperturę ƒ/1,5 i piksele 1,9 mikrometra, co umożliwia ulepszanie zdjęć i filmów we wszystkich scenariuszach oświetleniowych, zapewniając lepszą szczegółowość i zatrzymanie ruchu, mniej szumów, krótsze czasy ekspozycji i optyczną stabilizację obrazu z przesunięciem czujnika.

Aparat TrueDepth ma przesłonę f/1,9, która zapewnia lepszą wydajność przy słabym oświetleniu w przypadku zdjęć i filmów. Używając po raz pierwszy autofokusa, może jeszcze szybciej ustawiać ostrość w słabym świetle i robić zdjęcia grupowe z większej odległości.

Aparat Ultra Wide oferuje wyjątkową perspektywę dla szerszych ujęć i ulepszenia zdjęć w słabym świetle dzięki Photonic Engine. Inne nowe funkcje systemu kamer obejmują o 10% jaśniejszą lampę True Tone, tryb kinowy 4K/30 kl./s lub 24 kl./s oraz nowy tryb akcji zapewniający „niesamowicie płynne wideo”, który dostosowuje się do znacznych drgań, ruchu i wibracji .

Podobnie jak w przypadku niedawno zapowiedzianego Apple Watch Ultra: system wykrywania zderzeń iPhone’a 14 jest w stanie dostrzec charakterystyczne nagłe ruchy, hałasy i zmiany ciśnienia w kabinie, które zwykle występują w wypadku samochodowym. Kiedy to zrobi, rozpocznie 10-sekundowe odliczanie. Jeśli użytkownik tego nie zatrzyma, system przystąpi do powiadomienia służb ratunkowych wraz z wcześniej ustalonymi kontaktami osobistymi.

Oddzielny system Emergency SOS jest przeznaczony do użytku w odległych obszarach, w których nie jest dostępna usługa Wi-Fi ani telefonia komórkowa. Rozpoczyna się od zadawania użytkownikowi pytań o jego sytuację, a następnie pokazuje mu, gdzie skierować telefon, aby skontaktować się z satelitą. Wykorzystując tego satelitę, system przekazuje dane użytkownika i lokalizację do przeszkolonych przez Apple specjalistów, którzy z kolei kontaktują się z odpowiednimi władzami.

Potencjalni nabywcy powinni pamiętać, że Emergency SOS od operatora Globalstar będzie początkowo dostępny tylko dla użytkowników w USA i Kanadzie. Usługa zostanie uruchomiona w listopadzie i będzie bezpłatna przez 2 lata.

Apple, zgodnie z dużymi oczekiwaniami, potwierdził, że uruchomi łącze satelitarne na swoich nowych urządzeniach iPhone 14. Operator satelitarny Globalstar dostarczy łącza komórkowe, które – przynajmniej na początku – są zaprojektowane do działania tylko w sytuacjach awaryjnych. Apple zapłaci za 95 proc. zatwierdzonych wydatków kapitałowych na nowe satelity Globalstar, które będą potrzebne do obsługi usługi.

Usługa Emergency SOS via Satellite fot. Apple


iPhone 14 i iPhone 14 Plus będą dostępne w 5 kolorach: północy, niebieskim, starlight, fioletowym i czerwonym w pojemnościach 128 GB, 256 GB i 512 GB. 

Zarówno iPhone 14, jak i 14 Plus są zasilane przez 5-rdzeniowy procesor graficzny A15 Bionic i 6-rdzeniowy procesor Super Enclave. Ich deklarowana „najlepsza w historii” żywotność baterii wynosi do 20 godzin odtwarzania wideo dla 14 i 26 godzin dla 14 Plus.

Telefony można zamawiać za pośrednictwem strony internetowej Apple od 9 września, a sprzedaż detaliczna rozpocznie się 16 września dla 14 i 7 października dla 14 Plus. iPhone 14 kosztuje 33,29 dol. miesięcznie przez 24 miesiące lub 799 dol. jednorazowo. iPhone 14 Plus kosztuje 37,45 dol. miesięcznie lub 899 dol.

Operator sieci Plus zaoferuje najbardziej zaawansowaną linię smartfonów iPhone w historii: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Przedsprzedaż wszystkich nowych modeli rozpocznie się już wkrótce. iPhone 14, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą dostępne w regularnej sprzedaży w sklepie internetowym i salonach Plusa od 16 września, a począwszy od 7 października do sprzedaży wejdzie iPhone 14 Plus. W Polsce na razie nie podano cen.


 


Źródło: apple.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii iOS
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...