Polsat Box 4K - test dekodera

dodano: 2021-11-17 14:30 | aktualizacja: 2022-08-29 13:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 9-10/2021

Polsat Box 4K Wrzesień był bardzo gorącym miesiącem w naszej branży za sprawą wielkich zmian w Grupie Polsat Plus. Przypomnijmy: Polsat Box zastąpił markę Cyfrowy Polsat, serwis streamingowy i VOD Polsat Box Go pojawił się w miejscu Cyfrowy Polsat Go oraz Ipli, powstała też zupełnie nowa marka – Polsat Go. Jednak najważniejszą z naszego punktu widzenia nowością było wprowadzenie do oferty tej największej w Polsce platformy dekodera Polsat Box 4K i kanałów w rozdzielczości 4K. Przyjrzyjmy się bliżej temu najnowszemu urządzeniu. Aktualizacja: Cyfrowy Polsat zablokował w dekoderze Polsat Box 4K możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Polsat Box 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Pierwsza instalacja

Po podłączeniu dekodera na ekranie pojawia się plansza z logo Polsat Box i napisem „Uruchamianie dekodera, proszę czekać...”.
 
Ekran powitalny

Najpierw należy przeprowadzić parowanie pilota Bluetooth. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk OK na pilocie. Jeśli ta opcja nie zadziała, trzeba wcisnąć 7 i 9 jednocześnie przez 5 s. Dioda na pilocie mignie dwukrotnie. Na koniec pokaże się adres MAC pilota.
 
Parowanie pilota Bluetooth

Drugi krok to ustawienie strefy czasowej (Warszawa/Polska, Moskwa/Rosja, Londyn/Wielka Brytania, Berlin/Niemcy), rozdzielczości obrazu (1080i, 1080p, 2160p25, 2160p50 i 720p – dekoder automatycznie wybiera najwyższą pasującą w chwili startu) i języka (polski, angielski).
 
Język i ustawienia obrazu

Następnie należy wybrać sposób odbioru sygnału (satelita+Internet, tylko Internet).
 
Odbiór sygnału

Kolejny krok to konfiguracja sieci (Wi-Fi, przewodowe, bez połączenia). Dla Multiroomu zaleca się połączenie z Internetem od razu, gdyż przyspieszy to jego aktywację.
 
Konfiguracja sieci

Potem należy wybrać typ konwertera (uniwersalny lub Unicable) oraz skonfigurować DiSEqC (domyślnie wyłączony). Pokażą się procentowe paski siły i jakości sygnału (zalecane zielone). Po kliknięciu OK nastąpi instalacja kanałów.
 
Konfiguracja

Dekoder wstraja się w transponder domowy – tp. 74 (12,188 GHz, pol. V) i pobiera listę operatora, na koniec wyświetlając podsumowanie – ile zapisano kanałów telewizyjnych i radiowych. Należy wybrać OK, by przejść dalej.
 
Sprawdzanie sygnału satelitarnego
Wyszukiwanie kanałów
Podsumowanie wyszukiwania

Kolejnym krokiem jest aktualizacja oprogramowania, o ile jest dostępne. Nasze testy prowadziliśmy na wersji 1.1.10 (59).
 
Aktualizacja oprogramowania

Następnie dekoder poprosi o ustawienie opcji oszczędzania energii: Automatyczne wyłączanie (3 godziny, 6 godzin, 1,5 godziny, nigdy) oraz Oszczędzanie energii (szybki start, czuwanie). Co istotne na potrzeby Multiroomu, należy wybrać Szybki Start. W przeciwnym razie usługa nie będzie działać.

Ostatnia plansza to podsumowanie dotychczasowych działań (status połączenia, instalacji kanałów, usługi Multiroom i dostępności Internetu). Można uruchomić prezentację dekodera lub zakończyć działanie kreatora.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...