TechniSat DIGITRADIO Bike 1 - test urządzenia

dodano: 2021-09-14 16:35 | aktualizacja: 2021-09-14 17:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 7-8/2021

TechniSat DIGITRADIO Bike 1 test Kontynuujemy testy radioodbiorników marki TechniSat. W wakacyjnym wydaniu SAT Kuriera bliżej przyglądamy się modelowi DIGITRADIO Bike 1, przeznaczonemu na rower. To urządzenie charakteryzuje się możliwością odbioru stacji radiowych FM i DAB+ oraz słuchania muzyki ze smartfona poprzez Bluetooth. DIGITRADIO Bike 1 wyposażone jest w mocny głośnik i wydajny akumulator, a także posiada wodoodporną obudowę ze specjalną powłoką chroniącą przed promieniami UV. Dodatkową zaletą urządzenia jest czytelny wyświetlacz OLED. Z kolei uniwersalny uchwyt pozwala na montaż radia do kierownicy roweru lub jego ramy.

TechniSat DIGITRADIO Bike 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Odbiór DAB+

Wywołać listę kanałów i przełączać się pomiędzy dostępnymi stacjami radiowymi DAB+ można naciskając przyciski góra/dół. Oczywiście najpierw należy przełączyć się w tryb DAB+.

W Polsce do odbioru w DAB+ są przede wszystkim stacje Polskiego Radia.

Odbiór FM

Po uruchomieniu trybu FM, aby włączyć najbliższą stację FM, należy przycisnąć Select/Info. Rozpocznie się wtedy wyszukiwanie stacji. Alternatywnie można nacisnąć i przytrzymać przyciski góra/dół. Jeśli zostanie znaleziona stacja FM o wystarczająco silnym sygnale, wyszukiwanie zostanie zatrzymane i stacja zostanie odtworzona. W celu dostrojenia do słabszych stacji, należy skorzystać z funkcji ręcznego wyszukiwania stacji.

Bluetooth

W trybie Bluetooth można odtwarzać muzykę z podłączonego smartfona przez głośnik DIGITRADIO Bike 1. Aby to uczynić, oba urządzenia muszą być najpierw ze sobą sparowane. Aby sparować urządzenie zewnętrzne z DIGITRADIO Bike 1, należy wykonać następujące czynności: uruchomić tryb Bluetooth w radioodbiorniku, aktywować funkcję Bluetooth w urządzeniu zewnętrznym i rozpocząć wyszukiwanie urządzeń Bluetooth w pobliżu. Na liście urządzeń Bluetooth znalezionych w urządzeniu zewnętrznym powinien pojawić się teraz wpis DIGITRADIO Bike 1. Należy go wybrać, aby zakończyć proces parowania. Na wyświetlaczu pojawi się napis BT connected.

W zależności od protokołu Bluetooth urządzenia zewnętrznego, można sterować odtwarzaniem muzyki za pomocą przycisków odtwarzania DIGITRADIO Bike 1:
 • Odtwarzanie/Pauza – Przycisk Select/Info
 • Następny tytuł – Przycisk w górę
 • Poprzedni tytuł – 2x przycisk w dół
 • Tytuł od początku – Przycisk w dół
 • Głośność – Przycisk Volume +/-

Alternatywnie można użyć elementów sterujących odtwarzaniem w aplikacji muzycznej urządzenia zewnętrznego.

Aby anulować aktywne parowanie, trzeba wybrać w menu radioodbiornika opcję Disconnect.
 
TechniSat DIGITRADIO Bike 1 można połączyć ze smartfonem przez Bluetooth i odtwarzać na głośniku swoją ulubioną muzykę

Podsumowanie

Przyznam, że miałam mieszane uczucia przed rozpoczęciem testów radioodbiornika TechniSat DIGITRADIO Bike 1. Generalnie nie jestem zwolenniczką słuchania muzyki podczas jazdy na rowerze. W tak ruchliwym mieście, jakim jest Kraków, jest to po prostu niebezpieczne, a na łonie natury przyjemniejsze od słuchania muzyki jest wsłuchiwanie się w odgłosy przyrody. Jednak już po pierwszym dniu testów DIGITRADIO Bike 1 zaczęłam przekonywać się do nieco innego stylu jazdy – z cicho grającą w tle muzyką. W ten sposób można połączyć pasję do jazdy na rowerze z radością słuchania ulubionych utworów. Dziś chętnie zabieram radio ze sobą na samotne wycieczki poza miasto czy nawet na wały wiślane w Krakowie. Oczywiście podstawowa zasada jest taka, by nie zakłócać innym użytkownikom ścieżek rowerowych przyjemności z jazdy, np. zbyt głośną muzyką. Na pewno świetnie jako subtelne tło do jazdy sprawdzi się muzyka barokowa, klasyczna czy romantyczna. Natomiast do szybkiej i dynamicznej jazdy najlepiej wybrać swoich ulubionych artystów, którzy dodadzą przysłowiowego wiatru w żagle.
 
TechniSat DIGITRADIO Bike 1 na wałach wiślanych w Krakowie

Dodam też, że używanie Bike 1 przy ruchliwej drodze kompletnie mija się z celem, ponieważ szum otoczenia jest wówczas tak duży, że trudno jest w takich warunkach delektować się muzyką. Z kolei ustawianie wysokiego poziomu głośności na pewno nie spotka się z zachwytem ze strony innych użytkowników drogi czy też pieszych. Tego należy unikać.

Trochę szkoda, że do DIGITRADIO Bike 1 nie jest dołączany pokrowiec. Jak wiadomo, od czasu do czasu rower trzeba gdzieś przypiąć, np. udając się do sklepu, wówczas najlepiej jest wziąć radio ze sobą, by nie stwarzać okazji dla złodzieja. Aby nie wkładać urządzenia bezpośrednio do plecaka czy torby, taki pokrowiec sprawdziłby się idealnie. Oczywiście można taki pokrowiec uszyć samemu lub kupić, ale dołączenie go do zestawu, np. z dyskretnym logo TechniSat, byłoby naprawdę dobrym posunięciem ze strony producenta.

Ile kosztuje DIGITRADIO Bike 1? Za taką przyjemność trzeba zapłacić około 500 zł, ale jest to jedynie dostępne na polskim rynku radio rowerowe z DAB+, FM i Bluetooth. Owszem można znaleźć w sklepach samo radio FM, sam głośnik Bluetooth lub urządzenie łączące te dwie funkcje, ale takiego 3-w-1 już nie – urządzenie TechniSata jest jedyne w swoim rodzaju.
 

PLUSY:
 • łatwa obsługa
 • prosty montaż na kilka różnych sposobów
 • dobre brzmienie
 • wydajny akumulator
 • wodoodporna obudowa
 • czytelny wyświetlacz
 • możliwość zapisu po 20 stacji ulubionych dla DAB+ i FM
 • możliwość strumieniowania muzyki ze smartfona przez Bluetooth
 • obsługa RDS

MINUSY:
 • brak pokrowca w zestawie
 • dodatkowe 0,5 kg masy na rowerze
 • brak wyjścia na słuchawki
 • dźwięk monofoniczny
 • potknięcia w tłumaczeniu na język polski
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...