AB PULSe 4K Twin - test odbiornika

dodano: 2021-09-07 14:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2021

AB PULSe 4K Twin Słowacka firma AB-COM wprowadza na rynek odbiornik satelitarny PULSe 4K. Wkrótce można się też spodziewać wersji Mini tego tunera. Wersja tzw. większa odbiornika PULSe 4K ma mieć 3 różne konfiguracje: Single z pojedynczą głowicą tunera DVB-S2X, Twin z podwójną głowicą DVB-S2X oraz Combo – satelitarny DVB-S2X z tunerem DVB-T2. Tu przedstawiamy odbiornik PULSe 4K w wersji Twin.

AB PULSe 4K Twin


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Odbiór kanałów tzw. problematycznych

Odbiornik PULSe 4K może wyszukać satelitarne kanały o wysokim SR 45000 Msym/s oraz SCPC o bardzo niskiej przepływności SR, ale powyżej 1100 Msym/s.

Odbiornik PULSe 4K umożliwia wyszukanie kanałów nadawanych w trybie wielostrumieniowym – MIS w trybie PLS root i gold. Ten odbiornik może pracować w trybie T2-MI. Nie można włączyć funkcji „PLSN Super Scan” do automatycznego wyszukiwania parametrów MIS!

Odbiornik ma głowicę, która pozwala wyszukać transmisję w nowym standardzie DVB-S2X, który jest obecnie wykorzystywany głównie dla dosyłów. Transponder w DVB-S2X na satelicie Eutelsat 33E na pozycji 33°E jest wyszukiwany i odbierany. Odbiornik PULSe 4K jest stabilny i trudno go zawiesić. Może korzystać z opcji Blindscan.
 
Lista kanałów

Nagrywanie

Dysk HDD 2,5 cala do 15 mm w PULSe 4K można zainstalować w wysuwanej szufladzie z tyłu odbiornika. Obsługuje pojemności do 4 TB. Odbiornik ma 2 porty USB 2.0 (brakuje szybszego USB 3.0), więc do nagrywania można użyć dysku podłączając go portu USB 2.0.

Formatowanie można zrobić bezpośrednio przez odbiornik. Można nagrać jeden kodowany program i oglądać inny kodowany lub nagrać go (ograniczenie tylko do jednego transpondera). Nagrywanie w tym odbiorniku zrealizowano w wersji nieszyfrowanej. W testowanym odbiorniku PULSe 4K Twin można nagrywać z 2 różnych transponderów. W wersji Combo nagra programy z tylko z jednego tp. z głowicy DVB-S2X i z jednego MUX-a z naziemnej głowicy. Trzeba mieć jasność, że dotyczy to nagrywania kanałów FTA i dekodowanych z karty, ale już z modułu można nagrywać tylko jeden kanał kodowany, chyba że moduł jest wielostrumieniowy lub na to pozwoli.
 
Pasek informacyjny

Wnioski

Odbiornik AB PULSe 4K Twin to wygodny odbiornik 4K poniżej ceny 900 zł. Dodać trzeba, że stosunek cena/możliwości pozwala przyjąć, że warto go kupić. Zalecam go tym, którzy mają więcej niż 2 CAM-y i karty. Użytkownicy kart/modułów dwóch polskich platform: CANAL+ i Cyfrowy Polsat mogą tu mieć komfort.

Istotne jest to, że na odbiorniku można skorzystać z oprogramowania OpenATV (tu testowano z OpenATV 7.0), a ponieważ dostawca – firma AB-COM, ma dobre relacje z OpenATV, to w ciemno można kupować ten tuner, bo wtedy gwarantowane są szybkie poprawki. Jeśli jest jakaś zmiana w transmisjach, a z tym stale jest problem, bo nadawcy lubią bawić się i utrudniać życie satelitarnym odbiorcom, to daje komfort, że ktoś się tym zajmie. Bez tego software’owego wsparcia sam tzw. box czyli pudełko jest nic nie warte. O tym trzeba pamiętać przy zakupach.
 

PLUSY:
  • stabilne urządzenie do odbioru UHD z H.265/HEVC
  • trzy wersje do wyboru: Single, Twin i Combo
  • najnowszy standard DVB-S2X
  • obsługa Multistream (MIS) i T2-MI
  • 2x CI + 1x CA
  • idealny dla pogodzenia 2-3 platform (CAM + karta)
  • szuflada na dysk 2,5” do 4 TB

MINUSY:
  • tylko wyświetlacz numeryczny (bez LCD)
  • nie ma wbudowanego modułu Wi-Fi
  • brak gniazda USB 3.0
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...