Vectra Smart 4K - test dekodera i usługi TV

dodano: 2021-04-29 12:31 | aktualizacja: 2021-07-20 20:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 3-4/2021

Vectra Smart 4K Vectra mocno stawia na dywersyfikację i rozwój swoich usług. W październiku 2020 roku do telewizji kablowej, internetu i telefonu dołączyła także telewizję internetową OTT. Co istotne może z niej skorzystać każdy – nie tylko osoba posiadająca internet w Vectrze. Nowa usługa nosi nazwę Telewizji Smart (TV Smart), a wraz z jej premierą operator zaoferował nowoczesny dekoder na Android TV – Smart 4K. Redakcja SAT Kuriera otrzymała wyjątkową możliwość przetestowania Telewizji Smart na dekoderze 4K od Vectry. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1 października ub.r. Grupa Vectra wprowadziła nową usługę pod nazwą TV Smart, a razem z nią dekoder 4K oparty o system operacyjny Android TV w wersji 9. Urządzenie Smart 4K umożliwia dostęp do tradycyjnych kanałów telewizyjnych (w tym w rozdzielczości 4K), biblioteki VOD, usług streamingowych oraz gier i aplikacji ze sklepu Google Play. Z nowego dekodera oferowanego wraz z abonamentową usługą Vectra TV Smart (umowa na 24 miesiące) skorzystać może każdy, niezależnie od tego, kto jest jego dostawcą internetu.
 

Oferta Vectra TV Smart obejmuje:
3 pakiety główne:
  • Start – 19,99 zł/mc – 16 kanałów,
  • Standard – 24,99 zł/mc – 39 kanałów,
  • Max – 34,99 zł/mc – 62 kanały;
oraz 3 pakiety dodatkowe:
  • Eleven – 14,99 zł/mc – 5 kanałów,
  • HBO – 24,99 zł/mc – 3 kanały,
  • Cinemax – 10 zł/mc – 2 kanały.

Pakiet Eleven obejmuje wszystkie 4 kanały Eleven Sports oraz Eleven Sports 1 4K. Pakiet HBO zawiera kanały HBO, HBO2 i HBO3, a Cinemax dwie stacje Cinamax.

Drugą nową usługą obok TV Smart jest Smart Multiroom. Jest to propozycja dla abonentów telewizji cyfrowej Vectra. Mogą oni skorzystać z nowego dekodera Android TV, podłączając go do drugiego lub trzeciego posiadanego w domu telewizora. Tym samym, dzięki usłudze Vectra, funkcje Smart będą dostępne również na telewizorach starszej generacji, umożliwiając dostęp do kanałów, różnorodnych aplikacji i innych funkcji dekodera. Taka opcja kosztuje 35 zł miesięcznie.
 
Oferta TV Smart - 3 pakiety główne (stan na 29 kwietnia 2021 roku)

Dekoder Smart 4K

Producentem dekodera Smart 4K (DV8519-Vectra) jest chińska firma Shenzhen SDMC Technology Co., Ltd. W zestawie znajdziemy: dekoder o wymiarach 12x12x2,5 cm, z matowym wykończeniem i eleganckim designem, zasilacz 5V/2A, pilot zdalnego sterowania i baterie (2x AAA), kabel HDMI (1,5 m), kabel Ethernet (1,5 m) oraz instrukcję.

Na panelu przednim znajdują się: przycisk włączania/wyłączania (tryb uśpienia) oraz diody: Power, Wi-Fi i Ethernet. W prawy bok wbudowano wejście dla kart microSD, oraz dwa porty USB: w wersjach 2.0 i 3.0.
 

Panel tylny obejmuje: złącze Ethernet (10/100 Mb/s), cyfrowe optyczne wyjście audio SPDIF, złącze HDMI 2.0a z HDCP 2.2 oraz gniazdo zasilania 5V/2A.
 

Pilot zdalnego sterowania jest modelem pracującym w oparciu o technologię Bluetooth i wspiera wyszukiwanie głosowe. Oprócz podstawowych przycisków, takich jak power, nawigacja, ekran główny, powrót i Vol+/- (oraz Ch+/- w alternatywnej wersji pilota), przewidziano dodatkowo: TV, VOD, Kids i Netflix. Pozwalają one odpowiednio na: przejście do telewizji na żywo, biblioteki VOD, strefy dla dzieci i usługi streamingowej Netflix. Pilot zdalnego sterowania do Smart 4K jest lekki, ma opływowe kształty i jest bardzo wygodny w użytkowaniu (za sprawą świetnego rozmieszczenia przycisków), idealnie wpisując się w aktualne rynkowe trendy.

Smart 4K jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor 1,8 GHz ARM Cortex-A53 na układzie Amlogic S902X2, o wydajności 16.560 DMIPS, oraz układ graficzny Mali-G31 MP2 OpenGL ES3.2D. W zakresie oferowanej pamięci, Smart 4K ma wbudowane 2 GB pamięci RAM DDR3 i 16 GB pamięci flash eMMC. Wspomniane parametry zapewniają szybką pracę urządzenia.

Dekoder obsługuje funkcję Bluetooth 4.2, przez co można podłączyć do niego nie tylko pilot, lecz także np. pada, co z pewnością docenią miłośnicy gier, czy klawiaturę Bluetooth dla szybkiego wpisywania znaków.
 
Dekoder Vectra Smart 4K z innym wariantem pilota
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...