MWC 2020 w Barcelonie odwołane przez koronawirusa! [akt.]

dodano: 2020-02-10 01:19 | aktualizacja: 2020-02-12 22:08
autor: HP | źródło: digitaltveurope.com/LG/Ericsson/MWC/GSMA

MWC Mobile World Congress 2020 Barcelona 360px.jpg Organizatorzy targów MWC 2020 mają duży problem z powodu zagrożenia koronawirusem. Mobile World Congress (MWC), jedne z największych targów technologii mobile na świecie, są zagrożone z powodu ciągłego rozprzestrzeniania się koronawirusa - kilka firm zrezygnowało z udziału, a niektóre znacząco ograniczyły liczbę wysłanych pracowników do obsługi. Aktualizacja: targi MWC 2020 zostały odwołane!

MWC Mobile World Congress 2020 Barcelona 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponieważ liczba zarażonych i ofiar śmiertelnego koronawirusa stale rośnie, wcale nie jest dziwne, że wielu uczestników jest zaniepokojonych tym faktem, szczególnie wśród ponad 100 tys. spodziewanych odwiedzających osób z ponad 200 krajów, które mają się zgromadzić w Barcelonie pod koniec lutego.

Strona domowa targów MWC Barcelona.

Jedną z firm i dużych wystawców MWC 2020, którzy zrezygnowali z udziału, jest południowokoreański koncern LG, który potwierdził, że wycofuje się z udziału w barcelońskiej wystawie w obawie przed rozprzestrzenianiem się wirusa wśród własnych pracowników.

Oświadczenie firmy LG mówi:

LG Electronics ściśle monitoruje sytuację związaną z wybuchem epidemii koronawirusa, który nadal rozprzestrzenia się poza granicami Chin i został niedawno ogłoszony globalnym zagrożeniem przez Światową Organizację Zdrowia.

W związku z tym, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoich pracowników, partnerów i klientów, firma postanowiła wycofać się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie.

Decyzja ta eliminuje ryzyko narażenia setek pracowników LG na podróże międzynarodowe, które już teraz stały się bardziej restrykcyjne, ponieważ wirus nadal rozprzestrzenia się poza granicami kraju.

W związku z zaistniałym zagrożeniem zdrowia i życia, LG modyfikuje swoją strategię ekspozycji i w najbliższej przyszłości będzie organizować osobne wydarzenia, aby zaprezentować najnowsze portfolio i strategię produktową na 2020 rok na rynkach lokalnych.

Pomimo drastycznych decyzji LG, wiadomo że taki marki jak Xiaomi, Vivo i Honor nadal zamierzają uczestniczyć w MWC 2020. Prawdopodobnie Huawei anuluje niektóre wydarzenia i zmniejszy liczbę obecnych pracowników.

Hiszpańskie gazety El Pais i La Vangardia poinformowały, że ZTE nie będzie gospodarzem konferencji prasowej, ale oświadczył też, że będzie uczestniczyć w MWC 2020 zgodnie z planem. ZTE poinformowało też, że odwołuje wydarzenie związane z premierą nowego smartfona, ale to jedyna zmiana w harmonogramie.

Z udziału w targach MWC 2020 wycofały się firmy Sony i Amazon.

Ericsson wycofuje się z MWC 2020 w Barcelonie
Firma Ericsson podjęła szereg środków ostrożności w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz zminimalizowania wpływu na działalność firmy. Po szczegółowej wewnętrznej ocenie ryzyka Ericsson postanowił podjąć dalsze środki ostrożności, wycofując się z MWC Barcelona 2020, największego wydarzenia w branży telekomunikacyjnej.

– Odpowiedzialność Ericsson za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, klientów i innych interesariuszy jest najwyższym priorytetem firmy.

– Z powodu wybuchu nowego koronawirusa Ericsson podjął decyzję o wycofaniu się z imprezy branżowej GSMA Mobile World Congress Barcelona 2020, ponieważ nie można zapewnić zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i klientów.

– Pokazy i treści stworzone dla MWC Barcelona zostaną zaprezentowane klientom podczas lokalnych wydarzeń, zwanych „Ericsson Unboxed”.

Ericsson w trakcie rozprzestrzeniania się koronawirusa ściśle monitoruje rozwój sytuacji i przestrzega zaleceń odpowiednich organów krajowych i międzynarodowych, takich jak WHO.

Ericsson docenia fakt, że GSMA zrobiło wszystko, co w ich mocy, aby kontrolować ryzyko. Jednak jako jeden z największych wystawców, Ericsson ma tysiące odwiedzających każdego dnia w swojej hali i nawet jeśli ryzyko jest niskie, firma nie może zagwarantować zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników i odwiedzających.

Organizatorzy GSM Association (GSMA) wydali własne oświadczenie, w którym nalegali, aby program odbył się zgodnie z planem w dniach 24–27 lutego, ale dodali, że wprowadzą szereg środków w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Środki obejmą:
  • zwiększone czyszczenie i dezynfekcję dużych punktów styku, takich jak obszary gastronomiczne, poręcze i toalety;
  • zwiększone wsparcie medyczne na miejscu;
  • dostępność materiałów dezynfekujących do użytku publicznego;
  • wdrożenie protokołu zmiany mikrofonu przy konferencjach;
  • doradzanie wszystkim uczestnikom, aby przyjęli „zasadę zakazu uzgadniania”.

Koronawirus ma już poważny wpływ na wiele firm związanych z elektroniką użytkową.
Problem jest tak poważny, że wkrótce może zabraknąć niektórych produktów z Chin lub komponentów związanych z elektroniką.

Apple obniżyło swoją prognozę sprzedaży w wyniku zamknięcia wielu azjatyckich fabryk m.in. produkujących iPhone'y. Sony twierdzi, że wirus może wpłynąć na linię produkcyjną przetworników obrazu.

Nawet Disney podjął dramatyczną decyzję o tymczasowym zamknięciu parków rozrywki w Szanghaju i Hongkongu, co może kosztować firmę utratę 175 mln dol. Disney zakłada, że ​​zarówno Shanghai Disney Resort, jak i Hong Kong Disneyland mogą być zamknięte na maksymalnie dwa miesiące.

Aktualizacja:

W środę wieczorem, 12 lutego zapadła decyzja organizatorów MWC 2020 w Barcelonie o odwołaniu imprezy, o czym poinformował dyrektor generalny GSMA John Hoffman w oświadczeniu przesłanym agencji Bloomberg. Wcześniej z imprezy łącznie wycofały się 33 firmy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...