LG otwiera swój pierwszy w Europie Brand Store [wideo]

dodano: 2019-09-17 12:10
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG Electronics

LG Electronics Brand Store LG uroczyście otworzyła swój pierwszy Brand Store w Europie. Na jego lokalizację wybrano Galerię Klif w Warszawie – miejsce, które wyróżnia się obecnością starannie wyselekcjonowanych marek premium. Odwiedzający salon LG będą mogli w kameralnej atmosferze odkryć innowacje z najwyższej półki, niedostępne do tej pory w innych kanałach sprzedaży. Otwarcie LG Brand Store to strategiczny krok firmy w pozycjonowaniu marki w segmencie dóbr luksusowych.

LG Electronics Brand Store


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warszawski LG Brand Store to pierwszy stacjonarny salon firmy nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Został zaprojektowany z myślą o wymagających klientach, a jego otwarcie to strategiczny krok w pozycjonowaniu marki w kategorii premium.

- Dzisiejsze uroczyste otwarcie LG Brand Store to wielki i strategiczny dzień dla naszej firmy – jest to pierwszy LG Premium Brand Store nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Bardzo się cieszę, że LG Polska otwiera nową erę pozycjonowania marki dóbr luksusowych na lokalnym rynku i staje się jednocześnie europejskim liderem w podejściu do klientów premium. Pozwoli to umocnić pozycję LG w segmencie produktów luksusowych, a także zwiększy dostępność najbardziej zaawansowanych produktów jakie LG posiada na świecie. Od teraz będą one dostępne również w Polsce - Howard Lee, Prezes LG Electronics Central Eastern Europe i LG Electronics Polska.


LG Brand Store jest kolejnym kanałem sprzedaży produktów producenta, obok sieci partnerskich i sklepu online marki. Firma bardzo intensywnie współpracuje z największymi sieciami elektroniki na rynku masowym. Jednakże doświadczenia marki wskazują na rosnące zapotrzebowanie na produkty z wyższej półki w elektronice konsumenckiej, a jednocześnie brak odpowiedniego miejsca, w którym mogłyby zostać odpowiednio zaprezentowane.

Co więcej, raporty rynkowe wskazują, iż wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce rośnie – w 2018 roku wartość ta była szacowana na kwotę niemal 24 mld zł, co w porównaniu z rokiem 2017 daje wzrost o 13,8%. Według prognoz, do 2021 roku w Polsce może mieszkać 1,6 miliona osób zamożnych, a ich dochód brutto może wzrosnąć do 381,1 mld zł.

- Dotychczas w Warszawie nie było miejsca, w którym Klienci oczekujący najwyższej jakości produktów i najbardziej zaawansowanych technologii mogliby w przyjaznej atmosferze obejrzeć i doświadczyć globalnych innowacji LG. Chcąc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, firma zdecydowała się na otwarcie wyjątkowej przestrzeni, jaką jest LG Brand Store. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco oferować polskim konsumentom bogatą gamę luksusowych produktów, niedostępnych w regularnej sprzedaży - Howard Lee, Prezes LG Electronics Polska.


W uroczystym otwarciu LG Brand Store udział wzięła Ambasador Republiki Korei Południowej w Polsce Mira Sun, która wyraziła nadzieję, że pozytywne stosunki pomiędzy Polską a Koreą będą kontynuowane i wzmacniane. Pani Ambasador wyraziła nadzieję, że LG w Polsce jako marka premium osiągnie sukces taki jak w Korei Południowej. Dzisiejsze uroczyste otwarcie jest potwierdzeniem dobrych stosunków pomiędzy krajami.
 
LG Brand Store w Galerii Klif
LG Brand Store został zlokalizowany na pierwszym piętrze warszawskiej Galerii Klif, prestiżowej przestrzeni wyróżniającej się starannie wyselekcjonowaną ofertą marek z segmentu premium. Miejsce to dedykowane jest najbardziej wymagającym klientom, którzy oczekują dostępu do luksusowych produktów wysokiej jakości – idealnie więc wpisuje się w strategię LG. Klienci odwiedzający Brand Store mogą w kameralnej atmosferze odkryć światowe innowacje w elektronice.
 

Premiera LG Signature w Polsce
Wraz z otwarciem Brand Store, LG zaprezentowało premierową odsłonę linii LG Signature, która stanowi połączenie sztuki z technologią w najczystszej formie i stała się synonimem domowego luksusu. Na tę wyjątkową i wielokrotnie nagradzaną na całym świecie rodzinę urządzeń składają się pierwszy na świecie telewizor OLED 8K, telewizor OLED W9, pralko-suszarka, lodówko-zamrażarka oraz winiarka.

Telewizor LG OLED 8K zadziwia bogactwem detali, żywymi kolorami i nieskończonym kontrastem. 88-calowy telewizor LG (model 88Z9) jest pierwszym na świecie telewizorem OLED 8K, a zarazem największym z dotychczasowych telewizorów OLED od LG. Charakteryzuje się wyrafinowanym, minimalistycznym wzornictwem, podstawą wykonaną ze szczotkowanego aluminium i bezramkowym ekranem.

Natomiast LG Signature OLED W9 praktycznie scala się ze ścianą, zapewniając fantastyczne wrażenia wizualne i zachwycając estetyką. Wyposażono go w procesor drugiej generacji α9 z algorytmem AI pogłębionego uczenia się, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie zapewniające niezwykle szczegółowy obraz i doskonały dźwięk, przenoszące widza do świata filmowego.

Pralko-suszarka LG Signature to zestaw składający się z pralki o dużej pojemności, wygodnego modułu SideKick™ z małym bębnem oraz suszarki DUAL Inverter Heat Pump™, co pozwala na jednoczesne zrobienie 2 prań i delikatne suszenie trzeciego. Najnowsze urządzenia firmy LG są wyposażone w łącze Wi-Fi oraz technologię SmartThinQ®, które zapewniają dostęp do inteligentnych funkcji i zwiększają wygodę użytkowania.

Lodówka LG Signature z funkcją Multidoor wyróżnia się minimalistycznym designem i zaawansowanymi, inteligentnymi rozwiązaniami. Została wyposażona w elegancki szklany panel, w który wystarczy dwa razy „zapukać”, aby włączyć światło i zajrzeć do komory łatwego dostępu bez otwierania drzwi, oszczędzając tym samym zimne powietrze i wydłużając czas świeżości produktów. Wyróżnia się także funkcją automatycznego otwierania drzwi – wystarczy postawić stopę w miejscu, w którym pada światło lampki przed lodówką, aby drzwi delikatnie się otworzyły – oraz automatycznie wysuwanymi szufladami zamrażalnika.

Podczas uroczystego otwarcia firma zaprezentowała projektor LG Cinebeam 4K, pierwszy projektor LG o ultrakrótkiej ogniskowej, umożliwiający wyświetlanie obrazu o zadziwiającej ostrości i bardzo dużej przekątnej. Projektor LG HU85L może wyświetlać obraz o przekątnej 90 cali z odległości zaledwie 5,6 cm, natomiast w celu uzyskania 120-calowego obrazu musi być oddalony od ekranu o jedyne 18 cm. Daje to możliwość stworzenia ogromnego obrazu z bardzo bliskiej perspektywy.

Premiera globalnych innowacji od LG już 17 września w Galerii Klif w firmowym salonie LG Brand Store.

Referencyjne ceny produktów linii LG Signature:
  • Telewizor OLED 8K 88”: 129 999 zł
  • Telewizor OLED W9 77”: 54 999 zł
  • Lodówko-zamrażarka Multidoor Signature (LSR100): 34 999 zł
  • Pralko-suszarka LG Signature TwinWash: 8 999 zł
  • Moduł SideKick™: 4 499 zł
  • Projektor Cinebeam 4K: 24 999 zł
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...