Jest specyfikacja USB 4.0

dodano: 2019-09-05 13:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: Forum implementatorów USB

USB Forum implementatorów USB ogłosiło, że USB 4 działa na złączu USB typu C i może zapewnić transfer danych z prędkością do 40 Gb/s. Architektura USB 4 została zbudowana w oparciu o specyfikację protokołu Intel Thunderbolt, ponieważ wprowadza nowy podstawowy protokół, jest kompatybilny z istniejącymi hostami USB 3.2, USB 2.0 i Thunderbolt 3.

USB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trzy kluczowe ulepszenia z USB 4:
  • Maksymalna prędkość do 40 Gb / s
  • Uniwersalna kompatybilność z urządzeniami Thunderbolt 3
  • Ulepszona alokacja zasobów
  • Maksymalna prędkość do 40 Gb / s
  • USB 4 podwaja prędkość transferu danych w stosunku do istniejącego USB 3.2, w przypadku USB 3.2 maksymalna prędkość wynosi 20 Gb / s, podczas gdy USB 4 może osiągnąć do 40 Gb / s.
Różnica między USB4 a USB 3.2 polega na tym, że USB4 jest zorientowaną na połączenie, tunelową architekturą zaprojektowaną do łączenia wielu protokołów w jeden fizyczny interfejs, dzięki czemu można dynamicznie udostępniać całkowitą szybkość i wydajność USB4 Fabric.

Jest w stanie przesyłać dane z prędkością 20 Gb / s przez dwie oddzielne linie. można osiągnąć dwuliniową pracę z istniejącymi kablami typu C, ale 40 Gb / s można osiągnąć tylko przy użyciu certyfikowanych kabli. Koncentrator USB4 obsługuje operacje 20G USB4 (Gen2x2) i 40G USB4 (Gen3x2)

Jeśli chcesz połączyć się z portami USB 3.1, możesz to osiągnąć za pomocą adaptera, podczas korzystania z adaptera prędkość spadnie.

Kompatybilność z urządzeniami Thunderbolt 3
Porty USB 4 kompatybilne z USB 3.2, USB 2.0 i Thunderbolt 3, Thunderbolt 3 jest standardem Intela, nie znajdziesz go w żadnej innej płycie głównej.

Teraz Intel zapewnia specyfikację Thunderbolt 3 za darmo, więc teraz żadne urządzenie USB 4 producenta nie musi płacić tantiem za dane wywiadowcze.

- Oczekujemy, że dostawcy komputerów PC będą w szerokim zakresie obsługiwać wsteczną kompatybilność Thunderbolt, ponieważ większość potrzebnych produktów jest już wbudowana w konstrukcję USB 4 - powiedział Saunders do Tomshardware. - Opiera się na tej samej technologii, więc spodziewamy się tam wysokiego wskaźnika adopcji, ale faceci telefonu prawdopodobnie nie zdecydują się na dodanie dodatkowej części, której potrzebują, aby być kompatybilnym wstecz.

Ulepszona alokacja zasobów
Kluczową sprawą jest alokacja zasobów, może dynamicznie dostosowywać dostępne zasoby, jeśli wideo i dane są przesyłane w tym samym połączeniu.

USB 4 oferuje również rozszerzenia z rozszerzeniem USB Power Delivery (USB-PD), teraz obsługuje ładowanie do 100 watów.

Według Saundersa „Tryb alt DisplayPort może podzielić szerokość pasma między danymi USB a danymi wideo dokładnie 50/50, a tryb alt HDMI nie pozwala na jednoczesne przesyłanie danych USB”.

Kiedy będzie dostępny?
Możemy się spodziewać, że urządzenia zgodne ze specyfikacją USB 4 będą dostępne do 2020 roku, zauważając, że najnowszy obecny standard, USB 3.2, nie został jeszcze powszechnie przyjęty.

Nie ma planów wchodzenia w USB 4.0, 4.1, 4.2.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Okablowanie
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...