Nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray Panasonic DMP-UB700

dodano: 2016-09-08 12:22 | aktualizacja: 2016-11-20 19:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic DMP-UB700 Panasonic na targach IFA 2016 w Berlinie pokazał odtwarzacz Ultra HD Blu-ray DMP-UB700. Zapewnia on obraz w rozdzielczości 4K, ale także obsługuje wysoki zakres dynamiczny (HDR). Podczas projektowania DMP-UB700 wykorzystano doświadczenie placówki badawczo-rozwojowej Blu-ray działającej w ramach Panasonic Hollywood Laboratory (PHL). Specjaliści tego ośrodka rozwinęli i ulepszyli nowy procesor 4K High-Precision Chroma obsługujący technologie obrazowania, takie jak przetwarzanie chrominancji i wysokiej gradacji, które decydują o walorach modelu DMP-UB700.

Panasonic DMP-UB700


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odtwarzacz Panasonic DMP-UB700 wyposażono w wyjścia Twin HDMI, które pozwalają na elastyczniejsze i łatwiejsze korzystanie z urządzenia. Za sprawą rozdzielenia sygnałów wideo i audio transmisja obrazu oraz dźwięku jest o wiele bardziej czysta. Odtwarzacz DMP-UB700 to także obsługa formatów audio wysokiej rozdzielczości, takich jak DSD i ALAC, a także 4K Video on Demand (VOD).

Co to jest Ultra HD Blu-ray?

Ultra HD Blu-ray jest standardem Blu-ray Disc nowej generacji, który obsługuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160). Jednak odtwarzacz DMP-UB700 firmy Panasonic oferuje jeszcze więcej, w tym obsługę wysokiego zakresu dynamicznego tzw. HDR, który pozwala uzyskać realistyczny obraz w rozdzielczości 4K przy dużej szybkości wyświetlania klatek, do 60 na sekundę i luminacji od 1000 do 10.000 nitów.DMP-UB700 wyposażono w nowo opracowany silnik do obsługi standardu 4K, czyli procesor 4K High-Precision Chroma. Dzięki zastosowaniu dokładnego procesu multi-tap DMP-UB700 dostarcza naturalnych obrazów o realistycznej głębi, żywych kolorach i kontrastowej dynamice. W odtwarzaczu zastosowano również funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, dzięki której obraz zapisany w jakości 2K może być wyświetlany w pięknych kolorach i wysokiej rozdzielczości 4K.

Oprócz tradycyjnych formatów WAV, FLAC, MP3, AAC, WMA Panasonic DMP-UB700 odtwarza również w wysokiej jakości pliki muzyczne w formacie DSD (5,6 MHz/2,8 MHz) oraz ALAC. Wystarczy podłączyć go do domowego systemu audio, aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do studyjnej.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników kina DMP-UB700 oferuje również funkcję Digital Tube Sound z upsamplingiem. Charakterystyczne ciepłe brzmienia wzmacniaczy lampowych są wiernie odwzorowane dzięki cyfrowej obróbce. Sześć różnych rodzajów dźwięku, które tworzą lampy próżniowe, w obróbce cyfrowej o sygnale 96 kHz/192 kHz, sprawia, że można delektować się dźwiękiem o wyjątkowo wysokiej jakości.
Odtwarzacz obsługuje również przesyłanie online materiałów wideo 4K, na przykład za pośrednictwem serwisów YouTube i NETFLIX. Podobnie jak w przypadku odczytywania płyty, wysokiej jakości sygnały wideo przesyłane przez Internet są przetwarzane przez oryginalny silnik firmy Panasonic z procesorem 4K High-Precision.Główne cechy odtwarzacza DMP-UB700
●  Wyświetlanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)
●  Procesor 4K High-Precision Chroma
●  Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling
●  Wyjście 4K 60 p/50 p
●  Odtwarzanie materiałów 4K z sieci
●  Funkcja Multi Content 4K Up-scaling
●  Odtwarzanie Blu-ray DiscTM Full HD 3D
●  Ustawienia wstępne rodzaju obrazu
  Dźwięk wysokiej jakości
●  TWIN HDMI PURE AV (dwa oddzielne wyjścia)
●  Dźwięk o wysokiej klarowności
●  Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)
●  Digital Tube Sound (Cyfrowy dźwięk) z upsamplingiem
●  Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości: DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), ALAC, FLAC, WAV
●  192 kHz/96 kHz Surround Re-master
  Inteligentne połączenie z siecią
●  Aplikacje internetowe
●  DLNA (klient i odtwarzacz)
●  Dostęp do dysku sieciowego
●  Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
●  Możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona/tabletu
●  Przeglądarka internetowa
Łatwa obsługa
●  Wbudowana bezprzewodowa LAN
●  Stylowy graficzny interfejs użytkownika
●  Aplikacja Quick Start 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze Blu-ray
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...