Certyfikat Ultra HD Premium dla Blu-ray Samsung UHD

dodano: 2016-05-15 12:55 | aktualizacja: 2016-05-15 13:12
autor: Jan Borejko | źródło: Samsung

Samsung Blu-ray UHD K8500 Firma Samsung poinformowała, że najnowszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD został wyróżniony przez organizację UHD Alliance (UHDA) certyfikatem Ultra HD Premium. Model UBD-K8500 dołączył do ekosystemu urządzeń marki Samsung oznaczonych certyfikatem UHDA Premium, który obejmuje także telewizory Samsung SUHD z 2016 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wprowadzony niedawno na rynek odtwarzacz Blu-ray Samsung UBD-K8500 Ultra HD jest kompatybilny z technologią HDR oraz oferuje czterokrotnie wyższą rozdzielczość i 64-krotnie lepsze odwzorowanie kolorów w porównaniu z tradycyjnymi odtwarzaczami Blu-ray. Warto używać UBD K8500 w połączeniu z telewizorem Samsung SUHD z technologią Quantum Dot. W pełni wykorzystamy wtedy jego możliwości i uzyskamy wyjątkową jakość obrazu – niespotykaną dotąd w warunkach domowych. Funkcja skalowania rozdzielczości umożliwia odtwarzanie także standardowych płyt Blu-ray i DVD. Dzięki upscalingowi podnoszona jest jakość materiałów o rozdzielczości niższej niż UHD.UBD-K8500 był testowany pod kątem precyzyjnego odczytywania wszystkich informacji z dysku Blu-ray, który również jest opatrzony logo UHDA Premium, oraz odtwarzania wszelkich parametrów obrazu wymaganych w przypadku urządzeń UHD najwyższej klasy. Wkrótce logotyp ULTRA HD PREMIUM zostanie umieszczony na wszystkich odtwarzaczach Ultra Blu-ray firmy Samsung, dzięki czemu klienci będą mogli w łatwy sposób rozpoznać produkty, w których zastosowano technologię spełniającą najwyższe standardy.

Certyfikat UHDA Premium, jako uznane potwierdzenie jakości obrazu UHD, pomaga konsumentom w rozpoznawaniu telewizorów, treści, a teraz także odtwarzaczy, które mogą zapewnić w domu najwyższy poziom wizualnej rozrywki. Certyfikat ten jest zarezerwowany dla produktów i usług, które spełniają rygorystyczne kryteria ustalone przez UHDA w odniesieniu do takich parametrów jak rozdzielczość ekranu, funkcja HDR, współczynnik maksymalnej jasności, poziom czerni i szeroka paleta kolorów.Certyfikację UHDA Premium wprowadzono początkowo dla telewizorów i treści UHD, ale obecnie rozszerzono ją także o segment odtwarzaczy Blu-ray. Objęcie odtwarzaczy Blu-ray Ultra HD tym prestiżowym programem jest potwierdzeniem ogromnego postępu, jaki dokonał się w ich konstrukcji. Współczesne modele gwarantują jakość sygnału wideo pozwalającą w pełni oddać wizję artystyczną filmowców.

UHD Alliance to organizacja, która wspiera i promuje ekosystem UHD oraz upowszechnia wiedzę na temat korzyści wynikających z zastosowania technologii UHD. W ostatnim czasie UHDA przedstawiła kryteria jakościowe HDR dotyczące ekranów, treści i metod dystrybucji. Specyfikacje te zostały opracowane w trakcie wspólnych prac podjętych przez wiodące wytwórnie filmowe, producentów elektroniki użytkowej, dystrybutorów treści oraz firmy technologiczne, z wykorzystaniem informacji uzyskanych w ramach badań konsumenckich.Szczegółowe informacje na temat standardów i specyfikacji UHDA można znaleźć na stronie www.uhdalliance.org
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze Blu-ray
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...