Panasonic Blu-ray 4K UHD [CES 2016]

dodano: 2016-01-07 11:46 | aktualizacja: 2016-01-07 12:03
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic UB900 Firma Panasonic poinformowała, że odtwarzacz Blu-ray DMP-UB900 Ultra HD jest już gotowy. Ultra HD Blu-Ray jest standardem wideo nowej generacji. Nie tylko zapewnia obrazy w wysokiej rozdzielczości 4K, ale także obsługuje HDR (High Dynamic Range) i szeroką gamę kolorów BT.2020.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Panasonic UB900 wyposażony jest w nowy procesor 4K High-Precision Chroma obsługujący technologie obrazowania, takie jak przetwarzanie chrominancji i przetwarzanie wysokiej gradacji, które były wspierane i udoskonalane przez placówkę rozwojowo-badawczą Blu-Ray Panasonic Hollywood Laboratory (PHL).

Dzięki pełnemu wykorzystaniu ogromnej ilości danych Ultra HD Blu-Ray UB900 odtwarza obrazy wideo na domowym telewizorze tak, jak życzyliby sobie tego ich twórcy.

UB900 oferuje również znacznie lepszą jakość dźwięku. Jest wyposażony w zoptymalizowany zasilacz o dużej pojemności, a w jego obwodach audio znajduje się wiele wysokiej jakości części i komponentów dźwiękowych  to wszystko służy przedstawieniu bogatej ekspresji dźwiękowej. Ponadto obsługuje formaty audio o wysokiej rozdzielczości, takie jak DSD i ALAC.

Ponieważ popyt na 4K będzie wzrastać, odtwarzacz Blu-Ray nowej generacji UB900 Ultra HD zapewnia nowe doświadczenia tym, którzy oczekują bezkompromisowej jakości obrazu oraz dźwięku.Czym jest Ultra HD Blu-Ray?
Ultra HD Blu-ray jest standardem Blu-Ray Disc nowej generacji, który obsługuje 4K. Co więcej, wykracza on poza rozdzielczość 4K (3840 × 2160 pikseli) i obsługuje HDR (High Dynamic Range), aby dać rzeczywistą reprodukcję obrazu w rozdzielczości 4K przy dużej szybkości wyświetlania klatek, do 60 p na sekundę, i zakresie jasności od 1000 do 10 000 nitów oraz szerokiej gamie kolorów BT.2020, co jeszcze lepiej odwzorowuje kolory.

Dzięki rozdzielczości 4K odtwarzacz UB900 sprawia, że drobne szczegóły są wyraźne jak nigdy dotąd. Oddaje realistyczne głębie i żywe kolory dzięki wysokiemu kontrastowi pomiędzy ciemnymi a jasnymi obszarami. Zawsze wyświetla ostre i piękne zdjęcia, wzbogacone o płynny ruch.

Obraz wysokiej jakości: opatentowane technologie poprawiające obraz wiernie odtwarzający swój pierwowzór

Procesor 4K Chroma o wysokiej precyzji
UB900 zawiera nowo opracowany silnik 4K, nazywany procesorem 4K Chroma o wysokiej precyzji. Dzięki zastosowaniu oryginalnego i niezwykle dokładnego procesu multi-tap do interpolacji dekodowanych sygnałów 4K (4:2:0), zawierających treść Ultra HD Blu-Ray do 4K (4:4:4), zapewnia doskonałe, naturalne zdjęcia o realistycznej głębi i żywych kolorach. UB900 ma również oryginalną funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, dzięki której obrazy w jakości 2K może przedstawić w 4K o wysokiej rozdzielczości.

Telewizor kompatybilny z 4K/60 p/4:4:4 należy podłączyć kablem o szybkości transmisji 18 Gb/s. Podczas odtwarzania treści Ultra HD Blu-ray dane 4:4:4/36 bit wychodzą jako 4K/24 p, a dane 4:2:2/36 bit jako 4K/60 p.

Certyfikat THX
Odtwarzacz Blu-ray UB900 Ultra HD z certyfikatem THXŽ wyświetla każdy odcień barwy oraz szczegółowe obrazy w intensywnych kolorach. Jest to konieczne do tego, aby precyzyjnie odtworzyć intencje reżysera. Zapewnia również prawdziwie realistyczny dźwięk przestrzenny. Użytkownicy mogą oglądać w domu filmy w takiej jakości, jaką do tej pory cieszyli się tylko w kinie.

Dźwięk wysokiej jakości: wysokiej jakości przetwarzanie sygnału audio pomaga uzyskać dźwięk o szerokim zakresie

Samodzielne wyjście audio/wideo typu Twin HDMI oraz 7.1-kanałowe analogowe wyjście audio
Odtwarzacz UB900 jest wyposażony w szeroką gamę złączy cyfrowych i analogowych dostosowanych do różnych środowisk systemu użytkowników. Nowe wyjście typu Twin HDMI rozdziela sygnały audio i wideo, aby wyeliminować niepożądane szumy i umożliwić odtworzenie dźwięku wysokiej jakości. Ponadto obsługuje analogowy 7.1-kanałowy dźwięk poprzez bezpośrednie podłączenie do systemu kina domowego, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się realistycznym dźwiękiem przestrzennym. Każde złącze jest pozłacane, co sprawia, że jest odporne na utlenianie i utrzymuje wysoką przewodność sygnału.

Starannie dobrane wysokiej jakości komponenty audio
Odtwarzacz UB900 korzysta z wielu wysokiej jakości komponentów audio, które odpowiadają tym znajdującym się w produktach audio Hi-Fi. Kondensatory elektrolityczne o dużej pojemności zapewniają stabilne zasilanie i dźwięk o niesamowitej mocy, podczas gdy kondensator wykonany z miki zmniejsza poziom wewnętrznego szumu cyfrowego z linii zasilania. Układ wyposażony jest w cyfrowy filtr LAN Common Mode Filter, który zmniejsza szumy pochodzące z urządzeń zewnętrznych podczas odtwarzania sieciowego, a obwody audio obsługują konwerter cyfrowo-analogowy 192 kHz/32 bit o wysokiej rozdzielczości. Zasadniczo każdy komponent odtwarzacza UB900 ma za zadanie dostarczyć dźwięk wysokiej jakości, począwszy od przetwarzania sygnału, a skończywszy na urządzeniach wyjściowych.Format High-Resolution Audio
UB900 został zaprojektowany z myślą o odtwarzaniu dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Oprócz tradycyjnych formatów — WAV, FLAC, MP3, AAC, WMA — odtwarza również pliki muzyczne w formacie DSD (5,6 MHz/2,8 MHz) oraz ALAC. Wystarczy podłączyć go do domowego systemu audio, aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do studyjnej.

Charakterystyczne ciepłe brzmienia wzmacniaczy lampowych są wiernie odwzorowane dzięki cyfrowej obróbce. Sześć różnych rodzajów dźwięku, które tworzą lampy próżniowe, w obróbce cyfrowej o sygnale 96 kHz/192 kHz, sprawiają, że można delektować się dźwiękiem o wyjątkowo wysokiej jakości.

Smart Networking: w pełni sprawna i funkcjonalna sieć ułatwia korzystanie z różnych źródeł 4K

Wyświetlanie plików wideo/JPEG w jakości 4K
Użytkownik może również odtworzyć plik wideo w jakości 4K (MP4), nakręcony aparatem lub kamerą, jak również przesyłać dane w formacie JPEG w rozdzielczości 4K. Dzięki temu można cieszyć się wspomnieniami z wyjazdów wakacyjnych, podziwiając uchwycone w kadrze naturalne piękno — począwszy od wspaniałych krajobrazów, a skończywszy na najcenniejszych filmach z rodziną i przyjaciółmi.

DLNA
Użytkownicy mogą łatwo przesyłać treści, takie jak zdjęcia, filmy i muzykę, na inne urządzenia podłączone do domowej sieci. Każdy członek rodziny może korzystać z wybranych przez siebie treści na swój własny sposób, niezależnie od czasu i miejsca.

Stylistyka: luksusowy wygląd sprawia, że UB900 prezentuje naprawdę wysoką jakość

Stylistyka trójwymiarowego kryształu, wyświetlacz z matrycą punktową
Prosty i stylowy wygląd odtwarzacza UB900 sprawia, że pasuje do każdego telewizora z płaskim ekranem. Lustrzany panel przedni wykończono skośnymi cięciami ze wszystkich czterech stron, aby nadać mu jeszcze bardziej subtelny wygląd i wzmocnić matrycę punktową wysokiej jakości.

Pilot z podświetlanymi przyciskami
Pilot odtwarzacza UB900 ma podświetlane przyciski, co ułatwia jego obsługę nawet w ciemnym pokoju. Jest zatem idealny do kina domowego. Przyciskiem przyciemniania na pilocie można dostosować jasność wyświetlacza do ilości światła w pokoju.

Główne cechy odtwarzacza DMP-UB900

Obraz wysokiej jakości
●    Wyświetlanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)
●    Procesor 4K Chroma o wysokiej precyzji
●    Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling
●    Wyjście 4K 60 p/50 p (HDMI 2.0 a)
●    Sieć 4K
●    Certyfikat THX
●    Funkcja 4K Multi Contents Up-scaling
●    Odtwarzanie Blu-ray DiscTM FULL HD 3D
●    Ustawienia wstępne rodzaju obrazu

Dźwięk wysokiej jakości
●    TWIN HDMI PURE AV (samodzielne wyjście typu Twin)
●    7.1-kanałowe analogowe wyjście audio
●    Komponenty audio wysokiej jakości (zasilanie, obwody dźwiękowe, obwody cyfrowe)
●    Dźwięk o wysokiej klarowności
●    Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)
●    Cyfrowy dźwięk z upsamplingiem
●    Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości (DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), ALAC, FLAC, WAV)
●    Konwerter cyfrowo-analogowy DAC 192 kHz/32 bit x 5
●    192 kHz/96 kHz Surround Re-master

Inteligentne połączenie z siecią
●    Aplikacje internetowe
●    DLNA (klient i odtwarzacz)
●    Dostęp do dysku sieciowego
●    Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
●    Technologia MiracastTM
●    Przeglądarka internetowa

Łatwa obsługa
●    Karta Wi-Fi (802.11 n (11 ac))
●    Stylowy graficzny interfejs użytkownika
●    Aplikacja Quick Start
●    Tapeta na ekranie głównym
●    VIERA Link
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze Blu-ray
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...