Zgodnie z badaniami firmy badawczej
Park Associates, coraz większa liczba konsumentów, posiada urządzenia z podłączeniem do sieci, takie jak: telewizory HD, odtwarzacze Blu-ray, konsole czy cyfrowe odtwarzacze multimedialne (Home Networks for Consumer Electronics 2009). Firma ta przewiduje, że do końca 2010 roku użytkownicy będą w posiadaniu 111 milionów tego typu urządzeń, w tym, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, 37 milionów urządzeń z możliwością podłączenia ich do internetu. W poprzednim badaniu Park Associates, 42 proc. respondentów wyrażając chęć podłączenia swoich telewizorów do Internetu wskazało, że albo router był zbyt oddalony od sprzętu albo byłoby to zbyt skomplikowane, albo jedno i drugie.
Wyposażony w technologię
HomePlug AV, zestaw sieciowy
WD Livewire Powerline AV zapewnia transfer danych z szybkością
do 200 Mb/s. Wystarczy podłączyć jeden z dwóch adapterów z zestawu do routera oraz gniazdka elektrycznego, następnie drugi adapter podłączyć do gniazdka, w którym ma być dostępne łącze internetowe. Użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo wideo do 4 podłączonych urządzeń w systemie kina domowego, a także uzyskać dodatkowe 3 porty sieciowe poprzez router.
Aby zintegrować wszystkie multimedia w domu, użytkownicy mogą przechowywać pliki na dysku sieciowym
WD's My Book World Edition i przesyłać zdjęcia, muzykę oraz filmy HD poprzez zestaw
WD Livewire Poweline AV do jednego z odtwarzaczy z rodziny
WD TV lub do innych urządzeń zgodnych ze standardem
DLNA, znajdujących się w domu.
Łącze bezprzewodowe, mimo iż popularne, często nie zapewnia wystarczająco szybkiego połączenia potrzebnego do utrzymania strumieniowego przesyłania wideo wysokiej rozdzielczości.
Kompatybilność
Zestaw sieciowy
WD Livewire Powerline AV jest zgodny z certyfikatem HomePlug AV a także ze standardami IEEE 802.3 i IEEE 802.3u. Zestaw wymaga podłączenia do routera oraz gniazdka elektrycznego.
Cena i dostępność
Nowy zestaw sieciowy
WD Livewire Powerline AV ma 2-letnią gwarancję i będzie dostępny u wybranych resellerów w cenie około
515 złotych.